Manchester City remiziral, Liverpool znova do zmage

Liverpool, 30. 11. 2019 15.02 |

V prvi tekmi 14. kroga angleške Premier League je Manchester City gostoval pri Newcastlu. V zelo zanimivi tekmi so meščani dvakrat povedli, a so se srake vselej vrnile. Na Anfieldu je Liverpool gostil Brighton in kljub težavam v zaključku prišel do zmage z 2:1. Chelsea je doma klonil proti West Hamu, medtem ko je Tottenham ugnal Bournemouth.

Je boj za naslov angleškega prvaka že odločen?
Je boj za naslov angleškega prvaka že odločen? FOTO: AP

Na St. James' Parku so v 22. minuti prvi povedli gostje. David Silva in Raheem Sterling sta kombinirala na levi strani napada, na koncu pa se je žoga srečno odbila do slednjega, ki mu ni bilo težko zabiti. A vodstvo je trajalo vsega tri minute. V 25. je Miguel Almiron lepo našel Jetra Willemsa, Nizozemec pa je z natančnim strelom po tleh matiral nemočnega Edersona

Srake so v nadaljevanju umirile ritem igre, kar je četi Pepa Guardiole povzročalo velike težave. Španski strateg je upal na trenutek genialnosti, katerega od svojih izjemnih posameznikov, dočakal pa ga je v 82. minuti. Kevin De Bruyne je zabil evrogol s kakšnih 20 metrov, ob katerem je bil Martin Dubravka brez pravih možnosti. Kazalo je že, da bodo meščani le odnesli celo kožo, a Jonjo Shelvey je imel svojo računico. V 88. minuti je nekdanji vezist Liverpoola osrečil svojega nekdanjega delodajalca, saj je po natančnem strelu z razdalje poskrbel za delitev točk.

Newcastle - Manchester City

Redsi so svoje srečanje začeli naravnost sijajno. Že v 24. minuti so vodili z 2:0, obakrat je v polno po strelu z glavo meril Virgil van Dijk. Pod obe asistenci se je podpisal Trent Alexander-Arnold. Kazalo je, da bo trenutno vodilna ekipa Premier League brez težav prišla do zmage, a so se karte nekoliko premešale v 76. minuti. Domači vratar Alisson je nespametno zapustil svoja vrata in z rokama posredoval kakšen meter izven kazenskega prostora. Upravičeno je prejel rdeči karton, namesto Brazilca pa je med vratnici stopil Španec Adrian. Ta je kmalu za tem storil veliko napako, saj je predolgo postavljal živi zid, kar je s prostega strela izkoristil Lewis Dunk. Galebi so se do konca srečanja odprli, a zadetka za izenačenje niso zmogli. Liverpoola ima pred lanskim prvakom Cityjem zdaj že 11 točk naskoka.

Liverpool - Brighton

Tottenham je doma še tretjič zapored pod vodstvom Joseja Mourinha prišel do zmage, proti Bournemouthu je bil boljši s 3:2, medtem ko je morala četa Franka Lamparda na Stamford Bridgeu premoč priznati West Ham Unitedu.