Arsenal in Crystal Palace remizirala v uspavanki na Emiratesu

London, 14. 01. 2021 19.58 |

Londonski Arsenal proti mestnemu tekmecu Crystal Palaceu ni uspel nadaljevati niza zmag. Tokrat je bilo na Emiratesu 0:0, gostujoči orli pa so bili predvsem v prvem polčasu celo bližje zadetku. Najlepšo priložnost je imel v 39. minuti James Tomkins, a je Bernda Lena rešil okvir vrat.

Statistika tekme Arsenal – Crystal Palace
Statistika tekme Arsenal – Crystal Palace FOTO: Sofascore.com

Arsenal je v tekmo vstopil na krilih treh zaporednih ligaških zmag, za nameček pa je minuli vikend proti Newcastlu še napredoval v FA pokalu, a niti v tem rezultatsko uspešnem obdobju predstave topničarjev niso bile zares prepričljive, kar se je nadaljevalo tudi tokrat. V prvem polčasu si Arsenal ni priigral niti ene prave priložnosti, medtem ko je imel gostujoči Crystal Palace tik pred koncem prvega dela dve zares lepi za vodstvo, a ju ni izkoristil. Ob prvi priložnosti v 39. minuti je strel Jamesa Tomkinsa z glavo zaustavila prečka, kmalu zatem pa je podoben poskus Christiana Bentekeja ubranil Bernd Leno

Začetek drugega polčasa je bil nekoliko bolj po okusu Mikela Artete, a kaj ko so bili njegovi varovanci kot po pravilu premalo konkretni v zaključkih akcij. Tako si tudi v drugem delu niso uspeli pripraviti zares lepega strela na gostujoča vrata, medtem ko so se orli počasi prebujali in so bili – tako kot v prvem delu – najbolj nevarni v zadnjih minutah. Deset minut pred koncem je na igrišče vstopil tudi lani najboljši strelec Palacea Jordan Ayew, ki je imel eno ugodno situacijo, a ni uspel ogroziti Lena. Na koncu je ostalo pri 0:0 in – glede ne prikazano – zasluženi delitvi točk.