Portugalska strelca za zmago Uniteda proti Brightonu

Manchester, 15. 02. 2022 18.46 |

Manchester United in Brighton sta v senci začetka izločilnih bojev Lige prvakov odigrala zaostalo tekmo 18. kroga angleške Premier League. Na Old Traffordu je bilo 2:0. Zadela sta Cristiano Ronaldo in Bruno Fernandes, oba v drugem polčasu.

Cristiano Ronaldo je zadel le 20 sekund po tem, ko je Lionel Messi v Parizu proti Realu zapravil enajstmetrovko. FOTO: AP
Tekma v Manchestru je bila za gostujočega trenerja Grahama Potterja jubilejna 100. na klopi Brightona v Premier League.

Z zmago je Manchester United prehitel West Ham na četrtem mestu, a imajo vragi ob treh tekmah več le štiri točke prednosti pred šestim Arsenalom, ki je teoretično še vedno v boljšem položaju. Levji delež k zmagi Uniteda je prispeval Cristiano Ronaldo s sijajnim solo zadetkom v 51. minuti. Srečanje se je dodatno obrnilo, ko je tri minute zatem zaradi rdečega kartona igrišče zapustil gostujoči branilec Lewis Dunk. Zadnji gol na tekmi smo videli v 97. minuti, ko je za končnih 2:0 poskrbel Bruno Fernandes

United je trenutno v nizu šestih zaporednih zmag proti Brightonu, proti kateremu v vseh tekmovanjih sploh še ne pozna poraza (11 zmag in dva remija).