V mestnem derbiju United vzel mero Cityju, Anfield osvojil še Fulham

London, Manchester, Liverpool, 07. 03. 2021 16.54 |

J.K., A.V., STA
22

Angleški državni prvak Liverpool je izgubil še šesto zaporedno domačo tekmo v Premier League, kjer je bil od rdečih tokrat boljši tudi Fulham, ki se bori za obstanek (0:1). V poznopopoldanskem derbiju med mestnima rivaloma Manchester Cityjem in Manchester Unitedom je slavil slednji z 0:2, ki je s tem prekinil neverjeten niz 21 zaporednih zmag sinjemodrih v vseh tekmovanjih. Za 'rdeče vrage' sta bila uspešna Bruno Fernandes iz enajstmetrovke in Luke Shaw. V večernem obračunu so nogometaši Tottenhama brez večjih težav z izidom 4:1 odpravili Crystal Palace.

Manchestrski mestni derbi Cityja in Uniteda so bolje začeli gostujoči igralci v rdečih dresih, potem ko je Bruno Fernandes že v drugi minuti unovčil enajstmetrovko, ki jo je priigral Anthony Martial. Luke Shaw je v 50. minuti podvojil prednost rdečih vragov, dve minuti pred tem pa je Rodri na drugi strani zadel prečko. V 69. minuti je imel novo izjemno priložnost za United Martial, ki pa je izgubil dvoboj ena na ena z Edersonom.

Statistika tekme: Manchester City vs. Manchester United
Statistika tekme: Manchester City vs. Manchester United FOTO:

United, ki je še 22. tekmo zapovrstjo v gosteh končal neporažen, je tako končal izjemno serijo 21 zmag Cityja v vseh tekmovanjih in 15 v prvenstvu. Slednji je sicer ostal na vrhu lestvici s 65 točkami, United jih ima zdaj na drugem mestu 54.

Liverpool s praznimi naboji tudi proti Fulhamu
Neverjeten niz neuspehov Liverpoola na domačem stadionu Anfield se nadaljuje. Državni prvaki, ki se bodo po težko pričakovanem slavju v minuli sezoni več kot očitno podpisali pod eno najslabših sezon v tem tisočletju, so utrpeli rekordni šesti zaporedni ligaški poraz na svoji zelenici v Premier League, ki ga je rdečim zadal Mario Lemina. Ta je v zaključku prvega polčasa izkoristil napako Mohameda Salaha in dosegel, kot se je izkazalo, edini gol na tekmi.

Prav zadetki na domači zelenici še kako manjkajo rdečim, ki so nazadnje zadeli prejšnji mesec, ko jih je povsem potolkel vodilni Manchester City (1:4). Pozornost Liverpoola je namesto v ubranitev naslova že nekaj časa usmerjena predvsem v lov za četrtim mestom, od katerega jih ob tekmi več še vedno sicer ločijo le štiri točke, medtem ko so se Londončani v boju za obstanek izenačili s 17. Brighton & Hove Albionom.

Tottenham prepričljiv proti Crystal Palaceu
Tottenham je v dvoboju s Crystal Palaceom slavil s 4:1. Gareth Bale je v 25. minuti zadel za vodstvo domačih po podaji Harryja Kana, Palace pa je izid poravnal ob koncu prvega polčasa z golom Christana Bentekeja. Drugi zadetek Tottenhama v 49. minuti je bil znova plod Kana in Bala, prvi je bil spet podajalec, drugi pa strelec, takrat z glavo za 2:1. Tri minute pozneje so gostitelji še povišali prednost, takrat je zadel Kane, podal pa Matt Doherty. Kane je v 76. minuti zadel še enkrat za zanesljivo zmago Tottenhama.

Statistika tekme Liverpool - Fulham.
Statistika tekme Liverpool - Fulham. FOTO: Sofascore.com

Številne 'rotacije' pred tekmo Lige prvakov
Trener Jürgen Klopp je pred spopadom na Anfieldu dejal, da se ne namerava odpovedati Premier League, toda pred sredino povratno tekmo osmine finala Lige prvakov z RB Leipzigom je opravil kar sedem menjav. Premešana postava državnih prvakov je imela veliko težav z gosti, ki so prvo veliko priložnost zapravili v 30. minuti, ko je Alisson Becker ustavil Josha Majo. Razigrani Ademola Lookman je blestel na levem boku in bil tudi sam blizu zadetku, ki mu ga je v enem naslednjih napadov preprečil Neco Williams. Zahodni Londončani so zasluženo povedli tik pred polčasom, ko je podajo iz kota slabo izbil Andrew Robertson, Salahu pa je žogo na robu 16-metrskega prostora ukradel Lemina, ki je nato zadel z natančnim strelom po tleh.

Prenosi povratnih tekem osmine finala Lige prvakov.

Liverpool je bil blizu izenačenju takoj po začetku drugega polčasa, toda Alphonse Areola je z odličnim posredovanjem ustavil krasen volej Dioga Jote znotraj kazenskega prostora. Tudi rezervist Sadio Mane je bil blizu golu za 1:1 v 70. minuti, ko je njegov strel z glavo v visokem loku zadel okvir vrat. Kljub pritisku rdečih so Londončani zdržali in se s trenerjem Scottom Parkerjem veselili ene največjih zmag po povratku med elito.

Na prvi nedeljski tekmi sta se West Bromwich Albion in Newcastle United razšla brez golov. "Srake" so tako le za točko ostale pred Fulhamom, ki je po veliki zmagi v Liverpoolu na 18. mestu.