City nadaljuje z izjemnim nizom zmag: Everton meščanom pariral le v prvem delu

Liverpool, Burnley, 17. 02. 2021 23.00 |

J.K., J.B.
3

Nogometaši Manchester Cityja so v zaostali tekmi angleškega prvenstva prišli do nove zmage, že 17. zapovrstjo v vseh takmovanjih. S 3:1 so na gostovanju premagali Everton, med strelce pa so se vpisali Phil Foden, Riyad Mahrez in Bernardo Silva pri Cityju ter Richarlison pri domačih, ki je v 37. minuti postavil izid srečanja.

Statistika tekme Everton - Manchester City
Statistika tekme Everton - Manchester City FOTO: Sofascore.com

V 32. minuti je kot prvi mrežo Evertona zatresel Phil Foden. A na odgovor domačih ni bilo potrebno čakati dolgo, saj je le pet minut kasneje odgovoril Richarlison za 1:1, pri tem izidu pa je ostalo vse do konca prvega polčasa. V drugem delu so meščani nadaljevali s terensko premočjo, ki so jo imeli že v prvem polčasu, le da so jo tokrat kronali še z dvema zadetkoma. V 63. minuti je goste zopet v vodstvo popeljal Riyad Mahrez, kot asistent se je izkazal Bernardo Silva, ki je 14 minut kasneje postavil izid srečanja (1:3).

Na drugi sredini tekmi sta se Burnley in Fulham v boju za obstanek razšla neodločeno. Kočarje je na začetku drugega dela v vodstvo popeljal Ola Aina, ki je pred dnevi dvakrat zabil Evertonu, kaj kmalu po prvem zadetku pa je za Burnley izenačil Ashley Barnes.