City slavi naslov, Leicester brez Lige prvakov

London, 23. 05. 2021 16.11 |

T.Š., STA
14

V zadnjem krogu angleške Premier league sta si pot v Ligo prvakov v prihodnji sezoni zagotovila Liverpool in Chelsea, Leicester City pa je ostal brez nastopa v elitni evropski druščini in bo igral v Ligi Evropa. Manchester City si je že pred zadnjim krogom zagotovil naslov državnega prvaka.

Kevin de Bruyne je dosegel gol za City.
Kevin de Bruyne je dosegel gol za City. FOTO: AP

Liverpool si je z zmago proti Crystal Palaceu (2:0) zagotovil tretje mesto na lestvici, Chelsea pa je na Villa Parku izgubili proti Aston Villi z 2:1, a poraz ni bil usoden. Na domačem stadionu je Leicester City izgubil tekmo s Tottenhamom (2:4) in ostal brez nastopa v Ligi prvakov. Zmagovalci FA pokala so še 14 minut pred koncem vodili z 2:1, v končnici pa prejeli kar tri gole. V Liverpoolu je oba gola za ekipo trenerja Jürgena Kloppa je dosegel Senegalec Sadio Mane (36., 74. minuta) in poskrbel za veselje 10.000 gledalcev na Anfieldu.

V ligi Evropa bosta nastopila tudi West Ham in Tottenham, brez evropskih tekem pa ostaja Arsenal. Že prej sta si mesto v LP zagotovila prvak Manchester City in drugi na lestvici, mestni tekmec United. Od Premier League se poslavljajo Fulham, WBA in Sheffield United.

Junak v dresu Tottenhama je bil Gareth Bale, ki je v zadnjih minutah zadel dvakrat za dokončni preobrat (87., 90.) Tottenham si je priigral sedmo mesto v ligi in igranje v novi konferenčni ligi Evropske nogometne zveze. Leicester in West Ham United, ta je s 3:0 (2:0) ugnal Southampton, pa bosta kot peta in šesta ekipa lige igrala v evropski ligi.

City je naslov proslavil z visoko zmago proti Evertonu (5:0), dva gola je dosegel Sergio Agüero.

Zadnje angleško dejanje za letos pa še ni končano. Manchester City in Chelsea se bosta 29. maja v Portu v letošnjem finalu Lige prvakov pomerila še za evropsko krono.