Liverpool po preobratu do nove zmage, Chelsea le do točke

London, 16. 12. 2021 22.48 |

M.J., STA
0

V angleški Premier League sta bili odigrani še zadnji tekmi 17. kroga. Liverpool je po zaostanku na Anfield Roadu ugnal Newcastle (3:1), londonski Chelsea pa je doma navkljub veliki terenski nadvladi zgolj remiziral proti Evertonu iz Liverpoola (1:1).

Mohamed Salah
Mohamed Salah FOTO: AP

Rdeči iz mesta Beatlov so se na tekmi že v sedmi minuti znašli v zaostanku, potem ko je za predzadnje moštvo angleške lige zadel Jonjo Shelvey

Na lestvici so se razmerja med glavnimi tremi kandidati za naslov nekoliko spremenila. Vodilni Manchester City, ki je v torek Leeds odpravil kar s 7:0, ima na vrhu 41 točk, drugi Liverpool 40, tretji Chelsea pa 37.

V nadaljevanju so prevladovali domači nogometaši in že do polčasa dosegli dva zadetka. V 21. minuti je bil uspešen Diogo Jota, štiri minute kasneje pa je zadel še Mohamed Salah. V drugem delu je zmago tri minute pred koncem potrdil Trent Alexander-Arnold. O razmerju moči na igrišču pričajo tudi streli proti vratom v korist domačih (19:4). Podobno prevlado (23-5) je imel na zelenici tudi Chelsea, si pripravil precej več priložnosti, osvojil pa vsega točko. Everton se je na Stamford Bridgeu dobro branil, nato pa vendarle klonil, ko je v 70. minuti zadel Mason Mount. Le štiri minute kasneje pa je izenačil Jarrad Branthwaite za delitev točk.

Liverpool vs Newcastle
Liverpool vs Newcastle FOTO: Sofascore.com

V tem krogu je vodstvo tekmovanja zaradi vse večjega števila okužb z novim koronavirusom med angleškimi prvoligaši prestavilo tri obračune, in sicer Brentford - Manchester United, Burnley - Watford in Leicester - Tottenham. Tudi konec tedna bo v 18. krogu predvidoma le pet od desetih obračunov.