Real po zmagi nad Granado na vrhu lestvice spet izenačen s sosedi

Madrid, 23. 12. 2020 21.42 |

Nogometaši madridskega Reala so na večerni tekmi 15. kroga španske Primere Division na svoji zelenici premagali Granado in se na vrhu lestvice z dvema tekmama več spet izenačili z mestnim tekmecem Atleticom (2:0).

Asensio (na fotografiji desno) je v prvem polčasu zamenjal poškodovanega Rodryga in se v napadu pridružil Karimu Benzemaju. FOTO: AP
Real Sociedad je v sredo zvečer potrdil, da je do leta 2023 podaljšal pogodbo s trenerjem Imanolom Alguacilom. 49-letni strokovnjak je v tej sezoni z baskovskim velikanom zasedal tudi vrh prvenstvene lestvice, kjer pa je modro-bele nedavno nadomestil madridski Atletico. Alguacil, nekdanji bočni branilec članske in B-ekipe Real Sociedada, se je v svoj matični klub kot trener vrnil leta 2011, po treniranju mladinskih selekcij pa je prevzel B-ekipo. Nekaj časa je bil vršilec dolžnosti trenerja članskega moštva, kjer je nato leta 2018 podpisal dolgoročno pogodbo, ki jo je po vzpodbudnem začetku minule sezone enkrat že podaljšal.

Ob odsotnosti poškodovanega Luka Modrića, ki je v zadnjem času odigral nekaj izvrstnih partij, tokratni obračun z Granado pa je spremljal s tribun stadiona Alfreda Di Stefana, je Zinedine Zidane poleg Federica Valverdeja od prve minute "aktiviral" tudi brazilskega napadalca Rodryga, čigar očitno težja poškodba stegenske mišice pa je najbolj zaznamovala precej povprečen prvi polčas s strani državnih prvakov. "Vroči" Karim Benzema je sicer v tretji minuti ogrel svojo desnico z močnim strelom v zunanji del mreže, Granada pa bi lahko pet minut kasneje tudi povedla, ko je ob izvajanju podaje z roko žogo izgubil Thibaut Courtois, Kenedy pa je sebično zaključil in zapravil izjemno priložnost, čeprav bi njegova podaja kateremu od bolje postavljenih  soigralcev verjetno prinesla vodstvo Andaluzijcem.

Na svoji jubilejni 200. tekmi v Primeri Division, med nemškimi nogometaši zaostaja le za Ulijem Stielikejem in Berndom Schusterjem, v 14. minuti z močnim strelom z okoli 30 metrov ni bil daleč od uspeha Toni Kroos. Granada je z visokim pritiskom v prvem in v drugem polčasu Realu povzročila nemalo težav in domače nogometaše prisilila v napake, kapetan Sergio Ramos pa je moral v 19. minuti prisebno blokirati poskus Antoina Puertasa, ki ga je tokrat le zaposli Kenedy. Do zaključka polčasa je sledilo precejšnje zatišje, ki sta ga v 36. minuti prekinila prodor in poškodba Rodryga. Brazilec je na robu solz zahteval menjavo in se na nosilih držal za bolečo zadnjo stegensko mišico. Zamenjal ga je Marco Asensio, do konca polčasa pa je bilo pred Realovimi vrati vroče po prostem strelu Luisa Mille, ko je najprej neprepričljivo poskušal udariti Realov "otrok" Jesus Vallejo, Puertas pa je bil v prepovedanem položaju prekratek, da bi njegov ponesrečen poskus spremenil v zadetek. VAR-soba je nato pregledovala dvoboj Casemira in Yangela Herrero, Brazilec je očitno potegnil venezuelskega vezista, ki je vtekel v kaznski prostor, a se glavni sodnik za najstrožjo kazen ni odločil. Polčas se je končal s predložkom spet zelo aktivnega Lucasa Vazqueza, s katerim ni uspel boljšega stika v ugodnem položaju vzpostaviti Benzema.

Statistika tekme Real Madrid - Granada.
Statistika tekme Real Madrid - Granada. FOTO: Sofascore.com

Zadela prvi in drugi strelec Reala
Na začetku drugega polčasa so bili gostje spet nevarni, ko je žogo blizu vrat ustavil Roberto Soldado in nato zaposlil Carlosa Nevo, čigar strel pa je preletel vrata Courtoisa. Po tem, ko je v 55. minuti po predložku s strani okvir vrat zadel Asensio, je bil Rui Silva na še hujših preizkušnjah po strelu Kroosa, ko je moral po odbitku nato z zadnjimi močmi rešiti še gotov zadetek Federica Valverdeja. A v 57. minuti rešitve ni bilo več, ko je Asensio pred vrati našel Casemira, ki je skočil višje od Valleja in z glavo zadel za 1:0. Brazilec je v tej sezoni s štirimi goli celo drugi strelec Reala, ki pa bi lahko že v naslednjem napadu prejel gol za 1:1, a je Courtois v dveh poskusih ustavil strel Puertasa. Igra se je nato precej umirila in gostje so imeli spet veliko pritožb na delo sodnikov v VAR-sobi, saj so po igranju z roko Casemira odločili, da se po strelu Jorgeja Moline ni zgodilo nič, kar bi bilo vredno najstrožje kazni.

Zidane je v zaključek tekme krenil z dvojno menjavo, v igro sta prišla Isco in Vinicius Junior, domači pa so vedno bolj krčevito branili minimalno prednost. Po predložku Neve z leve strani v 87. minuti je bil v sredini za las prekratek German Sanchez, v nadaljevanju akcije pa je Quini uspel najti Herrero, čigar strel pa ni bil dovolj dober, da bi ogrozil Courtoisa. Germanu je pripadla zadnja priložnost za izenačenje v 89. minuti, ko je po predložku Mille meril prek vrat. Tekmo bi lahko v 91. minuti odločil Asensio oziroma Isco, a je po malce slabši podaji prvega Realov vezist tudi zaradi posredovanja Quinija streljal premalo močno. V eni zadnjih akcij na tekmi pa je Real le povišal končni rezultat, ko je po samostojni akciji in prodoru Benzema z levico neubranljivo zadel v daljši kot za končnih 2:0.

Statistika Casemira, ki je bil skupaj z Marcom Asensiom najbolje ocenjeni posameznik tekme Real Madrid - Granada. FOTO: Sofascore.com

Pino 74.; I. Williams 19.

Real Sociedad ‒ Atletico Madrid 0:2 (0:0)
Hermoso 49., Llorente 74.
Jan Oblak (Atletico) je branil vso tekmo.

+6
Ta sojenja so le kontinuiteta španske lige, ko so nekateri klubi lahko igrali le zaradi »radodarnosti režima ». Danes so za to dosti bolj prefinjeni prijemi , kot so bili leta 1943 pred tekmo Barcelone z Realom, ko je Franco moral vstopiti v slačilnico Barcelone in pojasniti igralcem: »Tu sem jaz glavni in samo zaradi moje velikodušnosti lahko igrate. Če boste to tekmo zmagali bo to vaša zadnja , ker bom vse pobil » To ni bil pokal Copa del Rey ampak Copa del Generalísimo, kar je samo po sebi dovolj zgovorno
Lucky
24. 12. 2020 15.01
+2
Resnica je z mislijo, da bodo amandmaji VAR izboljšali sprožil plaz. Po amandmaju Ramos smo dobili še amandma Casemiro. VAR se je nedvomno izboljšal, za RM seveda. Bv žolčne razprave, ker po tem amandmaju to niso prekrški za penal. Je pa ta sodnik podoben tistemu, ki je na začetku kariere nosil pod uradno opravo dres Reala, oče pa je tudi nekaj povezan z Realom. Takle mamo v Španiji že desetletja.
24. 12. 2020 11.15
+5
Roka Casemira je bila. Na posnetku se lepo vidi ,da žoga po odboju od stegna še vedno leti z minimalnim odbojnim kotom proti golu, kjer pa Casemirova roka preusmeri let navzgor...Lahko , da zgleda hejtersko , lahko pa se sami prepričate na //Real Madrid vs Granada 2-0 - All Gоals & Extеndеd Hіghlіghts - 23/12/2020 HD pri 7:18// pri solidni resoluciji in počasnem posnetku...Sodnik absolutno ni mogel biti prepričan, VAR pa bi moral , razen če imajo kamere z 250p
+2
Za vlečenje Casemira pa je Andujar Oliver za Radio MARCA nesporno povedal : »Zame je to čista enajstmetrovka »
24. 12. 2020 11.17
+1
le?o
24. 12. 2020 11.22
+1
Še obrez, ki je največji strokovnjak za sojenje realu, ve da se odbitkov v roko po novem ne piska...in vedno poudarja t.i.fliperji.
le?o
24. 12. 2020 11.28
+0
Pišeš o Adujar Oliveru, ki je za ta isti radio strokovno ocenil, da penal proti valencii nad grizmannom ni bil?
24. 12. 2020 11.46
+2
Govora je bilo o polaganju rok na Griezmanna...o tem se pa tako vsi strinjamo, da ni mogel biti vzrok za penal...Vzrok za penal je bilo spotikanje
le?o
24. 12. 2020 12.03
-1
Ok to je pojasnilo arbitra, ki je dosodil penal in potem spremenil kriterij. Sprašujem, za Andujarja, če je on komentiral penal nad griezmannom? Tolko, da vemo če imamo istega izvedenca na teh dveh tekmah.
24. 12. 2020 12.16
+3
Vem kaj te zanima...ne poznam pa vprašanja na katerega je odgovoril ? "Polaganje rok na Griezmanna ne bi smela biti enajstmetrovka" Tako, da ti lahko zagotovim, da je isti izvedenec, če pa je kriterij enak se pa iz tega ne da razbrati ...če bi rekel, kot je za Casemira " To je čista enajstmetrovka" bi ne bilo dvomov...morala bova počakati do naslednje tekme Reala
le?o
24. 12. 2020 12.19
-2
Se mi zdi, da ga niso spraševali ampak je samo povedal svoje strokovno mnenje. Izvedenec, ki nima istega kriterija in predvsem, ki ne pozna zakonov, ga ne moremo upoštevati za relevantnega. Se strinjaš?
24. 12. 2020 14.13
+3
Od tega kaj se nam zdi najbrž ni neke koristi. Kdaj je to izjavil ? Po kakem ogledu? Po kakem posnetku ? V studiu?.....itd... Če je relevanten ? Če je izvedenec "Marce" sem mogoče jaz prvi , ki bi trdil, da ni ...
le?o
24. 12. 2020 14.28
-2
Njegove izjave me itak ne tangirajo, ker ne potrebujem potrditve neke tretje osebe. Vi, ki pa vedno citirate neke izvedence, strokovnjake, celo operne pevce...ste pa druga zgodba. Ko je govora realovi tekmi je ta Oliver strokovnjak, ko pa 5 dni prej komentira tekmo barce pa njegovo mnenje ne vemo v katero obdobje paše.
24. 12. 2020 15.02
+5
Izvedenec je "problem" Marce, tako sojenje pa problem španske sodniške organizacije.
le?o
24. 12. 2020 15.51
-2
Ker tako rad citiraš, si izpostavil strokovno mnenje s tekme reala. Jaz izpostavljam strokovno mnenje istega izvedenca z barcine tekme. S tem, da se niti v enem primeru ne strinjam z njim. Pri tebi so pa deljeni občutki, čeprav gre za istega strokovnjaka.
24. 12. 2020 16.31
+2
Potem pač veš več od J. L. Gaya , ki je zrušil Griezmanna
apodgra
24. 12. 2020 16.59
+2
Resnica Roka Casemira je bila in pika . Sodnik je dobro videl , da je bila roka , ni pa pokazal na belo piko.. Če bi takoj pokazal na belo piko tudi Var te njegove odločitve ne bi mogel povoziti. Napravil se je francoza in potem je bilo odločitev Var sodnika enostavna , če on ni videl ,potem roke ni bilo . Tako potekajo sodniške odločite , pozor samo če gre to v korist Reala.
le?o
24. 12. 2020 10.21
+2
Fantje in dekle, vedno pravim, če se na stvari ne spoznaš jih ne počni oz.ne komentiraj. Vlečenje casemira za ramo, torej prekršek se je začel kje? Izven šesnajsterca, se pravi prekršek zunaj in če bi sodnik piskal penal, bi ga var razveljavil in vam spet ne bi bilo prav. Kdor je gledal tekmo, je videl ob zadnjem posnetku, ki ga je režiser pokazal, kam je žoga casemira zadela...notranji del stegna in na posnetku se vidi kako mu žoga ob odbitku zatrese stegno. Roka spuščena ob kolenu. Sicer pa je kometiranje koemana padlo na plodna tla, ker ne moreš verjet, da je var pregledoval sporno situacijo v škodo reala...nek napredek je viden.
Kollerik
24. 12. 2020 10.49
+3
Koeman ni navajen na tole balkansko sojenje v Španiji in se res sekira bolj kot vsi drugi... :) In zdaj ste se beli na čelu z Zidanom vpiknili v Koemana, kot da je on edini v tem vesolju, ki si upa komentirat špansko sojenje. Komentirali so ga tudi drugi, npr. jezni trener Eibarja in še kdo ...še pomnite Betisa ne tako davno nazaj? Itd. PS: kaj je že komaj nekaj dni nazaj izjavi oni jezni Seviljčan Cristobal Soria, zemo od Ramosa, sicer ugledna osebnost Španskega nogometa ob nedosojenem penalu Eibarju? "Prosim 19 predsednikov lige, naj se zberejo in ustavijo nenehne sodniške odločitve, ki dajejo prednost madridskemu Realu, tekmo za tekmo...."
kamu
24. 12. 2020 11.29
+2
Zanimivo. Na spletni strani Defensa Central, ki je Realova pravijo, da se je žoga odbila od Casemirovega stegna v njegovo roko. Tak da priznavajo igro z roko, samo oni pravijo, da to ni prekršek, ker ni imel namena igrat z roko. Saj pravim zanimivo. Me pa zanima kaj bo dosojeno, ko Realove nasprotnike žoga nehote zadela v roko.
le?o
24. 12. 2020 11.38
+2
@kamu...poudarjam prvi stavek svojega zgornjega komentarja. Odbitki ali t.i.fliperji se ne smatrajo za igro z roko. Pa to še obrez vsako tekmo trikrat poudari.
88887
24. 12. 2020 11.43
+7
Obrez sploh takrat omenja to, ko se to zgodi v kazenskem prostoru Barce. Letos dvakrat Lenglet in enkrat Busquets, igra z roko po odbitku in nič dosojenega.
kamu
24. 12. 2020 12.38
+0
Tudi s pomočjo roke je Casemiro ustavil strel na vrata svoje ekipe. Hote-nehote, fliper, biljard karkoli zame je to enajstmetrovka. Pa če je proti Barceloni ali Realu. Daj mi prosim še razloži Ramosovo roko proti Eibarju, da bom vedel. Ker tisto tudi zagotovo ni bil pekršek, ne? Saj je nehote igral z roko. Mam prav ?
88887
24. 12. 2020 12.47
+2
Seveda, če tam nebi bilo roke bi ga ta zadela v telo. Jasno kot beli dan. Ti obrazloži zakaj ni Valladolid dobil 11m po vlečenju Umtitija od zadaj. Zakaj je Ronaldo na El clasicu 2017 bil izključen, zaradi simuliranja po enakem prekršku kot nad Griezmanom zadnjič?
88887
24. 12. 2020 12.48
+1
In zakaj niso dosodili 11m nasprotnikom Barce, ko je ta zadela v roko Lengleta in Busequetsa?
kamu
+0
Sicer pa je Martinez Munuera, ki je včeraj sodil Realu, sodil tudi tekmo Barcelona- Real 1:3 in pri rezultatu 1: 1 ni dosodil očitnega prekrška , zanimivo zopet Casemira nad Messijem za enajstmetrovko. Eden od sodnikov, ki bi namesto Uefinega znaka lahko komot pripel Realovega.
kamu
24. 12. 2020 13.01
+0
Rezultat je bil 3:0 v zaključku tekme. Ta odločitev je zelo vplivala na zmagovalca in ja lahko bi dosodil penal. Če je bil nad Griezmannom je bil tudi ta. Ronaldove izključitve se zdaj ne spomnim. Bom pogledal.
kamu
24. 12. 2020 13.08
+0
Sem pogledal zdaj. Bilo je na tekmi španskega superpokala ob prepričljivem vodstvu Reala. Ni bilo za penal, pa tudi simuliranje ni bilo. Neupravičena izključitev. Je pa Ronaldo zatem odrinil sodnika.
88887
24. 12. 2020 13.12
+1
Ni važno kdaj, penal je penal. Real je tudi zmagal z dvema zadetkoma prednosti, vsako tekmo kjer naj bi bili penali (seveda izmišljeni, ampak ok), tako da 3 točke bi bile na vsaki tekmi, kljub temu.
kamu
24. 12. 2020 13.16
-1
Real je gole za 2 razlike dal v zadnji minuti. Na obeh tekmah. Nogomet ni matematika.
88887
24. 12. 2020 13.31
+1
Seveda, ki jih nebi dal, če bi nasprotnik dobil podarje penal :D ok, super razmišljaš.
kamu
24. 12. 2020 13.37
+0
Saj nima smisla, ampak še zadnjič. Popolnoma drugačna tekma bi bila. Eibar in Granada bi branila rezultat, če bi seveda zadela enajstmetrovki, ne pa iskali gol. In Realu bi ostalo zelo malo minut za vnovično vodstvo. Mislim, da moram sploh to razlagat. Ko, da smo v vrtcu.
88887
24. 12. 2020 13.40
+0
To je samo tvoje mnenje/teorija, ki si jo vsak razlaga po svoje. Ni pa to oprijemljivo, tako da ne polagaj tega drugim. Spoštujem tvoje mnenje, a imam jaz svojega. Lep pozdrav
apodgra
24. 12. 2020 17.06
+1
kamu Povsem logična ugotovitev ,da če zaostajaš hoče zabiti gol in vse sile usmeriš v napad in od zadaj puščaš veliko prostora. Pri neodločenem rezultatu , se to ne dogaja . Braniš točko in pika.
+2
Problematičen je le prekršek in vlečenje Casemira. O roki seveda niti govora a Navijači Barcelone bi vsekakor želeli, da sodniki piskajo najmanj 2-3 penala na tekmo v škodo Reala.
le?o
24. 12. 2020 10.22
+1
Favl se začne zunaj. Če ga piska ga vrne na začetek in ne tja kamor igralec pade.
JanK00
24. 12. 2020 09.42
-1
Ce je blo pr casetu rokoborbsko se nimate nc za prtozvt pr lengletu na el klasiku na vsak nacin je hotu dres ramosa😂
Paštašutar
24. 12. 2020 09.39
-1
Nobeden ni komentiral sodnikov,ko so v treh ZAPOREDNIH tekmah piskali PET(5) penalov proti Realu(upravičeno),tudi ko so atleti iz Bilbao igrali rokomet v svojem kazenskem prostoru........in kje je kdo videl včeraj roko od Casemira,tisti ki jo je je SLEP,je pa res da je treba posnetek pogledat večkrat.