Levante odščipnil točki Sevilli, nora končnica med Betisom in Granado

Valencia, Sevilla, 15. 06. 2020 19.38 |

STA, J.K.
9

V uvodni tekmi 29. kroga španske Primere Division je Levante doma remiziral s Sevillo (1:1). Slednja je na tretjem mestu lestvice, oba zadetka pa sta dosegla igralca gostov. Drugi seviljski prvoligaš Betis je v zadnjem večernem terminu gostil Granado, ki je po nori končnici tekme s kar tremi goli v dobrih petih minutah prav tako odnesla remi (2:2).

Prizor s tekme Seville in madridskega Reala pred "koronapremorom".
Prizor s tekme Seville in madridskega Reala pred "koronapremorom". FOTO: AP

Nizozemec Luuk de Jong je povedel Sevillo v vodstvo takoj po začetku drugega dela (46. minuta), Diego Carlos pa je v 87. minuti žogo poslal v lastno mrežo. 27-letni brazilski branilec je sicer izvrstno podal za vodilni zadetek De Jonga, sodniki pa so mu kasneje razveljavili tudi gol, ki bi verjetno prinesel zmago rdeče-belim.

Ti so tako zapravili priložnost, da se še dodatno utrdijo na tretjem mestu, kjer se jim lahko v tem krogu zdaj približajo vsi najresnejši tekmeci v boju za vozovnice za naslednjo sezono Lige prvakov. Vsaj o nastopu v Ligi Evropa je sanjal tudi drugi seviljski prvoligaš Betis, ki pa je v večernem obračunu s hitom začetka sezone Granado verjetno že zapravil vse možnosti, medtem ko so tudi njihovi andaluzijski rivali v lovu na peto oziroma šesto mesto izgubili nekaj sape.

Granada je v 29. minuti povedla z golom Carlosa Fernandeza, nato pa gledalci, ki so tudi tokrat lahko tekmo spremljali zgolj prek TV-zaslonov, zadetkov niso več videli vse do 85. minute, ko je z enajstih metrov izenačil Sergio Canales. Že v enem naslednjih napadov je po golu nekdanjega člana Real Madrida za popoln preobrat poskrbel produkt nogometne šole Barcelone Cristian Tello, toda nato je na sceno stopil še izkušeni Roberto Soldado, tudi sam nekoč član slovite Realove mladinske šole, ki je Granado v 91. minuti rešil pred porazom z natančnim volejem po podaji iz kota. To bi lahko bila zadnja tekma za trenerja Betisa Rubija, ki je bil že pred prvim sodnikovim žvižgom pod hudim pritiskom zaradi slabih rezultatov.

Vodilna Barcelona bo v poznih torkovih urah gostila predzadnji Leganes, v četrtek pa bosta igrala drugouvrščeni Real Madrid in Valencia, ki je sedma. V sredo bo v gosteh proti Osasuni Atletico Madrid s slovenskim vratarjem Janom Oblakom lovil nove točke v boju za Ligo prvakov. Atletico je ta čas šesti v Primeri in 15 točk zaostaja za Barcelono. Od četrtega mesta, ki še vodi v najmočnejše klubsko nogometno tekmovanje v prihodnji sezoni, in Real Sociedada pa Atletico loči le točka. Špansko nogometno prvenstvo se je po trimesečnem koronavirusnem premoru nadaljevalo konec prejšnjega tedna.