Janžekovič junak Aluminija ob debiju Simona Rožmana

Kidričevo, 16. 04. 2021 18.22 |

Nogometaši Aluminija so na domači zelenici prišli do zelo pomembne točke proti Mariboru (0:0). Ob debiju Simona Rožmana na klopi gostov je najlepšo priložnost tik pred koncem zapravil Marcos Tavares, ki je zastreljal najstrožjo kazen, ubranil jo je Luka Janžekovič. Z remijem se je kasneje končal tudi obračun med Muro in Celjem. V Murski Soboti ni bilo zadetkov.

Statistika tekme Aluminij – Maribor
Statistika tekme Aluminij – Maribor FOTO: Sofascore.com

V Kidričevem sta se merila predzadnji Aluminij in drugouvrščeni Maribor. V prvem polčasu so imeli gosti večjo posest žoge, sicer pa je bila igra dokaj enakovredna, kar zadeva samo zaključevanje akcij. Prvič je bilo nevarno v 16. minuti, ko je Ažbe Jug žogo izbil točno v Gašperja Pečnika, od njega pa se je žoga odbila v vratnico.

Čeprav so imeli domači še par ne tako nevarnih poskusov, pa jim ni uspelo priti do vodstva, tako kot ne niti Mariborčanom, ki so nase opozorili predvsem v 17. minuti, ko je Rok Kronaveter z močnim strelom zgrešil cilj, v 27., ko je s prostega strela poskusil Amir Dervišević in je posredoval Luka Janžekovič, ter v 34., ko je iz bližine malce z leve strani streljal Andrej Kotnik, spet pa je bil na mestu Aluminijev vratar.

V drugem polčasu je v 55. minuti najprej s šibkim strelom poskusil Kronaveter, a se je žoga skotalila kak meter mimo vrat domačih. Tudi sicer so bili spet terensko podjetnejši Mariborčani, ki pa jim prav nevarne akcije ni uspelo sestaviti. Simon Rožman je poskusil z dodatnimi menjavami, v igro je v 75. minuti poslal tudi Marcosa Tavaresa, ki je zaigral na svoji 422. slovenski prvoligaški tekmi in je tako zdaj sam na drugem mestu večne lestvice (prehitel je Dušana Kosića in Janeza Strajnarja, zaostaja pa še za Sebastjanom Gobcem, ki ima 488 tekem).

Aluminij je bolj ali manj le branil točko, Oskar Drobne je v zadnjih desetih minutah še dodatno zaprl igro z Renatom Pantalonom, a v 87. minuti so gosti imeli na voljo najstrožjo kazen po prekršku Luke Petka nad Janom Mlakarjem. Z bele točke je močno po sredini streljal Tavares, toda izkazal se je Janžekovič in tako ohranil 0:0.

Že v sodniškem dodatku je Tilen Pečnik zapravil eno redkih priložnosti v drugem polčasu za domače, ko je strel blokiral Luka Uskoković. Blaž Vrhovec pa je v tretji minuti dodatka na drugi strani za kak meter zgrešil cilj, tako da je ostalo pri delitvi plena.

Simon Rožman ni debitiral po svojih željah.
Simon Rožman ni debitiral po svojih željah. FOTO: Damjan Žibert

Boj Mure, ki je pogrešala kaznovanega Andrijo Filipovića, in Celja, ki je igralo brez prav tako kaznovanega Maja Roriča, se je kar nekako pravično končal brez golov. Tako Mura ostaja tretja, Celje pa osmo.

Prvi polčas v Murski Soboti je minil v enakovredni igri, obe ekipi sta si priigrali nekaj nevarnih strelov, a je vseeno ostalo pri 0:0. Že v deseti minuti je Filip Dangubić sam stekel proti domačemu vratarju Matku Obradoviću, ki pa je bil na koncu uspešnejši. V 20. je na drugi strani malce z desne poskusil Mihael Klepač, izkazal pa se je tudi celjski čuvaj mreže Metod Jurhar. Pri Celjanih je v 37. minuti nase opozoril Luka Kerin s strelom od daleč, toda Obradović ni imel večjih težav.

Najnevarnejši pa sta bili akciji domačih v 40. in 42. minuti. Najprej je Kevin Žižek prišel pred vrati do strela iz obrata, a žogo poslal malce mimo vratnice, nato pa je v bližini gol malce na desni strani Matic Maruško meril previsoko. Tik pred koncem je Žižek še enkrat prišel v ugoden položaj za strel, a spet je bil Jurhar dovolj zbran.

V uvodu drugega polčasa sta ekipi sprožili po en nenatančen strel, v 56. minuti pa je imel znova delo Jurhar po strelu Klemna Pucka z leve strani. V 74. minuti pa so znova zagrozili tudi Celjani, Matic Vrbanec je z desne strani z diagonalnim strelom žogo poslal čez Obradovića, a zadel le vratnico.

V 83. minuti je pri Muri v igro vstopil Staniša Mandić, kar samo po sebi ne bi bilo nič posebnega, a je že nekaj trenutkov pozneje tudi moral z igrišča, saj so ga sodniki izključili zaradi starta s podplatom proti Kerinu. Številne prednosti pa Celjanom ni uspelo unovčiti za kaj več kot točko.

Mura bo v 29. krogu v sredo gostovala v Sežani, Celje pa bo dan prej gostilo Aluminij.