Koper in Maribor v letu 2021 še naprej brez zmage

Ljubljana, 20. 02. 2021 16.31 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min

V prvi sobotni tekmi na slovenskih prvoligaških zelenicah je Bravo s 3:0 ugnal Koper, ki je v drugem delu sezone doživel še tretji poraz. Na drugi strani so Ljubljančani po dveh remijih vpisali prvo zmago. Brez zmage v letu 2021 pa so tudi nogometaši Maribora, ki so tokrat v štajerskem derbiju premoč priznali Celjanom (0:1). To je bil prvi domači poraz Maribora v tej sezoni. V večernem sporedu je Mura s 3:1 ugnala zadnjeuvrščeno Gorico.

Statistika tekme Maribor – Celje
Statistika tekme Maribor – Celje FOTO: Sofascore.com

Celjani so po dveh spomladanskih porazih prekinili negativni niz – in to kar v vedno vročem Ljudskem vrtu, kjer domača ekipa do te tekme v tej sezoni še ni doživela poraza. Junak tekme je postal Filip Dangubić s prvim pomladnim celjskim golom.

Brez zmage v spomladanskem delu ostajajo Mariborčani, ki so tokrat v obrambi pogrešali Špira Peričića, ta je manjkal zaradi smrti v družini, zaradi različnih razlogov ni bilo niti Nemanje Mitrovića, Denisa Klinarja, Martina Milca, Kenana Pirića, Amirja Derviševića in Jasmina Mešanovića, ki naj bi bil tik pred odhodom iz Maribora. Ta tako ostaja na drugem mestu s točko za vodilno Olimpijo, ki jo v nedeljo čaka gostovanje v Kidričevem.

Uvod tekme v Ljudskem vrtu je minil z akcijami na obeh straneh, a konkretnejši so bili domači, med drugim je v šesti minuti po strelu Žana Kolmaniča Josip Ćalušić izbil žogo tik pred golovo črto, v deseti minuti pa je poskus Rudija Požega Vancaša obranil Matjaž Rozman. V 15. minuti pa jo je na svoj 29. rojstni dan kar hudo skupil Blaž Vrhovec v trku z Jakobom Novakom, izgubil je zavest, tako da so ga odnesli z igrišča. Po prvih informacijah ne gre za hujšo poškodbo, vendar so ga vseeno odpeljali v bolnišnico na preventivni pregled.

Sledilo je obdobje bolj ali manj enakovredne igre brez posebnih priložnosti, v 36. pa je le malce resneje zagrozil Jan Mlakar, a Rozman ni imel veliko dela po njegovem strelu z glavo. V 39. minuti je na drugi strani iz ugodnega položaja z glavo zgrešil Ester Sokler, Novakov strel od daleč v 44. minuti pa je Ažbe Jug ukrotil prav tako brez posebnih težav. V 45. minuti je še Mlakar s slabih 20 metrov žogo poslal malo mimo vratnice.

Uvod drugega polčasa je minil brez posebnih nevarnosti na eni ali drugi strani, le v 61. minuti je bilo nekoliko bolj vroče v celjskem kazenskem prostoru, ko so domači po posredovanju Ćalušića ob Aljoši Matku neuspešno zahtevali najstrožjo kazen. V 77. minuti pa so Celjani povedli, ob poskusu celjske podaje v kazenski prostor se je žoga od Jana Repasa odbila, do nje je prvi prišel Filip Dangubić, ki jo je nato tudi pospravil v mrežo – kot se je izkazalo – za zmago. Takoj zatem so na drugi strani Celjani zagrozili v celjskem kazenskem prostoru, a jim ni uspelo do izenačenja, Andrej Kotnik pa je v sodniškem dodatku sicer še enkrat "preizkusil" Rozmana, vendar se celjski vratar ni pustil premagati.

Statistika tekme Bravo – Koper
Statistika tekme Bravo – Koper FOTO: Sofascore.com

Izbranci Dejana Grabića nadaljujejo niz neporaženosti. Brez praske so končali tudi obračun s Koprom, ki jih je zadnji premagal, in sicer 24. novembra. Zdaj je Bravo v nizu desetih tekem brez poraza, Koper pa kljub menjavi trenerja v nizu treh porazov. Bravo se je hkrati točkovno izenačil s Koprom in ga prehitel na četrtem mestu.

Prvi polčas je pripadel Ljubljančanom, ki so bili nekoliko konkretnejši tekmec, v 33. minuti pa so tudi povedli, potem ko je Mustafa Nukić prodrl po levi strani, nato mimo Mitje Vilerja podal pred gol, kjer Lorenu Maružinu ni bilo težko zadeti za 1:0. Za Nukića je bila to šesta asistenca sezone, s katero se je takrat na vrhu lestvice podajalcev izenačil z Daretom Vršičem iz Kopra.

Sicer pa je Nukić prvič ogrozil vrata Kopra v 11. minuti, ko je streljal z 20 metrov, v 39. pa je Martin Kramarič z glavo žogo poslal precej čez vrata. V 42. minuti so domači še drugič na tekmi zadeli, a je pred tem sodnik Matej Jug dosodil prekršek v napadu. Koprčani, ki so se pred dnevi razšli z Miranom Srebrničem, so pod vodstvom novega trenerja ter starega znanca kluba in slovenskih zelenic Rodolfa Vanolija v prvem polčasu pokazali malo, nevarni pa bili zgolj v 18. minuti, ko je malce z desne strani kazenskega prostora streljal Darko Mišić, izkazal pa se je Igor Vekić.

V 49. minuti je pri domačih malce premalo natančno meril Sandi Ogrinec z roba kazenskega prostora, Bravo pa je bil tudi v obrambnih nalogah zbran in je brez posebnih težav ustavljal napade Kopra. Za nameček so gostitelji v 63. minuti podvojili prednost, Sandi Ogrinec je podal s prostega strela z leve strani, v kazenskem prostoru pa je bil najvišji Milan Tučić, ki je z glavo zadel za 2:0. Isti igralec je streljal tudi v 69. minuti, ko je le za malo zgrešil cilj, ter v 80., ko je njegov strel iz bližine ustavil koprski vratar.

A ljubljanska ekipa je pred tem v 75. minuti znova ukanila blede goste, Nukić, še sedmič v sezoni v vlogi asistenta, je lepo zaposlil Miho Kancilijo, ki je prehitel Aleksandra Rajčevića in prišel sam pred Vargića ter ga tudi premagal za končnih 3:0.

Statistika tekme Mura – Gorica
Statistika tekme Mura – Gorica FOTO: Sofascore.com

Mura je na svoji tretji spomladanski tekmi le dočakala paket treh točk. Po trdem boju z zadnjeuvrščeno Gorico je vpisala deseto zmago in je trdno na tretjem mestu. Na drugi strani so Primorci doživeli prvi spomladanski poraz, skupno pa že 14. in ostajajo prikovani na dno lestvice.

Mura, ki je pogrešala Nina Koutra, je odločno začela tekma in povedla že v drugi minuti. Mihael Klepač je najprej poskusil s strelom z glavo, Darko Marjanović je žogo odbil, a le do Amadeja Maroše, ki jo je pospravil v mrežo. V šesti minuti je spet povsem osamljen do strela z glavo prišel Klepač, a je bil njegov poskus preslaboten.

Primorci, ki so igrali brez kaznovanega Matije Kavčiča, pa so izenačili v 13. minuti. Žoga se je odbijala v kazenskem prostoru domačih, kjer Murini branilci niso bili dovolj odločni pri izbijanju, tako da je do nje prišel Matic Paljk in zadel iz bližine. Nov nevarnejši poskus je bil tisti Kaija Cipota v 30. minuti, ko je za malo zgrešil cilj, podobno kot Klepač v 32.

Uvod drugega polčasa ni ponudil posebej razburljive predstave, v 57. minuti je sicer z glavo poskusil Nejc Mevlja, a brez uspeha, neuspešen pa je bil tudi Maroša na drugi strani v 59. minuti. V 63. minuti pa so Sobočani spet povedli, Žan Karničnik je malce z leve sprožil, žoga pa je nato zadela Matijo Široka, spremenila smer in presenetila Marjanovića.

Šest minut pozneje je bil znova nenatančen Maroša, v 85. minuti pa so po dolgem času spet nase opozorili tudi Novogoričani, a je bil premalo natančen tudi Til Mavretič. Zato pa je bil precizen Luka Bobičanec v sodniškem dodatku, ko je zadel s prostega strela s približno 20 metrov malce z leve strani za končnih 3:1.