Zmajem le točka v Kidričevem, Domžale po preobratu strle sežanski odpor

Domžale, Kidričevo, 21. 02. 2021 17.09 |

Nogometaši Domžal so nedeljski prvoligaški popoldan na slovenskih zelenicah odprli z zmago proti Taboru iz Sežane. Bilo je 2:1, junak domačih je bil Damjan Vuklišević v 89. minuti. V drugi nedeljski tekmi pa je predzadnji Aluminij prišel do izjemno pomembne točke proti vodilni Olimpiji. V Kidričevem zadetkov nismo videli.

Nogometaši Olimpije se tokrat niso veselili, so pa kljub temu povečali prednost na lestvici. FOTO: Damjan Žibert

V Kidričevem sta se srečali najuspešnejši ekipi iz uvodnih dveh krogov spomladanskega dela. Domača tokrat ni mogla računati na kaznovanega Harisa Kadrića, ki prisilno počiva, ker je na tekmi s Celjem ugriznil tekmeca, gostujoča pa je bila brez Nina Pungarška. Je bil pa zato v kadru zadnji novinec Ante Ćorić, ki je tudi začel v prvi enajsterici. A niti on ni mogel Olimpiji pomagati do še tretje zaporedne spomladanske zmage. Kljub temu so vodilni zeleno-beli povečali prednost pred Mariborom na dve točki, Aluminij pa ostaja predzadnji.

Olimpija je v prvih 20 minutah imela več od igre in tudi nekaj obetavnih akcij, ki pa so jih gostujoči nogometaši preslabo zaključevali ali pa jim je zaključni strel preprečila domača obramba s pravočasnim blokom. Pozneje so se prebudili tudi domači, ki pa tudi niso posebej ogrožali Žige Freliha. V 33. minuti je bilo spet malce bolj vroče pred vrati Aluminija, a ne Andres Vombergar ne Mihailo Perović nista prišla do pravega strela.

Tudi uvod drugega polčasa ni ponudil posebej razburljivih dogodkov, so pa v 65. minuti lepo priložnost zapravili domači, ko je v osrčju kazenskega prostora Filip Jauk prišel do strela, a tega slabo izvedel in žogo poslal mimo cilja. Kidričani so v 69. minuti tudi zadeli, a so sodniki gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

Na drugi strani so Ljubljančani v 74. minuti večkrat zapovrstjo poskušali s streli v kazenskem prostoru, nazadnje Ćorić, a je tudi on slabo zadel žogo, tako da je ostalo pri 0:0. Tako pa je bilo vse do konca, saj si ekipi nista priigrali več nevarne priložnosti, le v drugi minuti sodniškega dodatka je pri Ljubljančanih poskusil Eric Boakye, a tudi on zelo slabo.

Preobrat rumene družine v drugem polčasu
Domžalčani so prišli do zmage proti Taboru, potem ko je Damjan Vuklišević v izdihljajih tekme poskrbel za preobrat. S tem so se prebili na četrto mesto prvenstvene lestvice. Tabor, ki je med drugimi pogrešal Antoina Makoumbouja, Denisa Kouaa in Hristosa Rovasa, pa je padel na osmo mesto.

Domžalčani so bili večino prvih 45 minut nekoliko boljši tekmec, a Kraševci so bili tisti, ki so znali izkoristiti ponujeno. Slednji so bili tudi prvi z lepo priložnostjo, ko je v sedmi minuti poskusil Antonio Azinović z glavo. Gosti so za nekaj vznemirjenja poskrbeli tudi v 17. in 38. minuti, ko sta bila premalo natančna Erik Salkić in Aldair Djalo.

V 42. minuti pa so povedli, potem ko je Dino Stančič sam prišel pred Ajdina Mulalića po lepi podaji Marka Krivičića za hrbet domžalske obrambe in zadel za 1:0. Pri Domžalčanih je bil sprva zelo aktiven Gregor Sikošek, ki je v prvih 20 minutah trikrat meril nenatančno, natančnejši pa je bil Janez Pišek v 39. minuti, ko je sprožil z 18 metrov, a Jan Koprivec je bil na mestu. V 45. minuti je po kotu z glavo streljal še Damjan Vuklišević, a slabo.

So pa domači izenačili v 60. minuti, ko je prosti strel s približno 20 metrov izvrstno izvedel Arnel Jakupović in prek živega zidu zadel za 1:1. Kmalu zatem je imel priložnost za Domžale še Dario Kolobarić, a je bil uspešnejši Koprivec. Ta se ni pustil premagati niti po poskusu Andraža Žiniča, je pa pri gostih v 77. minuti priložnost za igro v napadu dobil Mathias Pogba, brat precej slavnejšega Paula Pogbaja, zvezdnika Manchester Uniteda. A ta je v 89. minuti le videl preobrat Domžal, potem ko je po kotu z glavo zadel Vuklišević za 2:1.