Domžale visoko premagale Krško

Krško, 26. 09. 2018 21.55 |

STA, T.Š.
1

Nogometaši Krškega so v 10. krogu Prve lige Telekom Slovenije visoko izgubili proti Domžalam z 0:4. Gostje so dali po dva gola v vsakem polčasu, Krčani pa so od 55. minute igrali še z igralcem manj zaradi rdečega kartona Da Silve.

Krčani tudi po 10. krogu ostajajo pri dnu lestvice, saj so doživeli že četrti zaporedni poraz. Tokrat so jih premagali Domžalčani, ki so malce obogatili zanje skromni dosedanji točkovni izkupiček in prišli do druge zmage v Krškem, četrte v sezoni in prve po petih krogih.

Domžalčani so bili boljši že večino prvega polčasa, ki so ga tudi dobili z 2:0. V 13. minuti so izbranci Simona Rožmana povedli, potem ko je Andraž Kirm z desne strani podal pred gol, kjer je iz prve zadel Slobodan Vuk. Že šest minut pozneje je bilo 2:0 za goste. Luka Volarič je v kazenskem prostoru nepravilno oviral Senijada Ibričića, prav slednji pa je bil nato zanesljiv pri strelu z bele točke.

Kljub bolj živahnemu začetku Krčanov v drugem polčasu so Domžalčani hitro še povečali prednost. Gregor Sikošek je po protinapadu stekel proti vratom domačih, od zadaj ga je nepravilno ustavil Marco Da Silva, dobil rdeči karton, sodniki pa so se odločili pokazati na belo točko, čeprav se je zdelo, da je bil prekršek storjen zunaj kazenskega prostora. Najstrožjo kazen je znova zanesljivo izvedel Ibričić, ki je pri štirih zadetkih v sezoni. Domžale so zadele še četrtič, ko je podajo za hrbet krške obrambe unovčil Adam Gnezda Čerin, ki je žogo dvignil čez Zalokarja. Zanj je bil to prvi gol v sezoni in drugi v prvoligaški karieri.

Domžale - Krško
Domžale - Krško FOTO: Damjan Žibert

Krško - Domžale 0:4 (0:2)
0:1 Vuk (13.), 0:2 Ibričić (19./11 m), 0:3 Ibričić (55./11 m), 0:4 Gnezda Čerin (90.).