Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Martin Milec po prepričljivi zmagi vijoličastih: Zdaj bo vse bistveno lažje

Maribor, 10. 03. 2018 06.30 |

T.Š./A.V.
92

Nogometaši Maribora so v 22. krogu gostovali v Dravogradu in šele v nadaljevanju obračuna z Ankaranom upravičili vlogo favorita. S tremi zadetki - ti so padli med 58. in 74. minuto - so se na prvenstveni razpredelnici vodilni Olimpiji približali na točko zaostanka. Za vijoličaste so zadeli Dare Vršič, Luka Zahović in Jasmin Mešanović.

Martin Milec: Potrebovali smo visoko zmago za dvig samozavesti

Remija z Aluminijem in velenjskim Rudarjem sta Mariborčane sklatila z vrha lestvice Prve lige Telekom Slovenije, kamor so se Darko Milanič in varovanci zavihteli s prepričljivim zaključkom jesenskega dela. Vijoličasti so še vedno brez Šulerja, Mlakarja in Vrhovca, na zadnjem treningu se je poškodoval tudi Doumbia in ga prav tako ni bilo med kandidati za nastop.

Ankaran je v pomlad krenil z vzpodbudnima predstavama, v Ajdovščini so varovanci Vlada Badžima remizirali z Aluminijem (1:1), nato pa v Novi Gorici ugnali Triglav (2:0). Zdaj Ankarančane čaka prva tekma v "domačem" Dravogradu, ki je zaradi političnih igric na Primorskem jeseni vskočil kot velikodušni gostitelj njihovih tekem. Generalka se Ankaranu Hrvatinom ni najbolj posrečila, saj so jih v Novi Gorici v zadnjem krogu visoko ugnale Domžale (0:4).

Dare Vršič je v 58. minuti načel mrežo Ankarana.
Dare Vršič je v 58. minuti načel mrežo Ankarana. FOTO: Damjan Žibert
V prvem delu polčasa je imel Maribor pobudo, priložnosti pa je bilo le za vzorec tako na eni kot na drugi strani. V drugem delu prvega polčasa velja omeniti dve mariborski priložnosti, v 30. minuti je prosti strel Vršiča končla v bloku, v 35. minuti pa je z roba kazenskega prostora sprožil Pihler, a se je izkazal vratar Bužan. V 39. minuti prva obetavna akcija gostiteljev, v protinapadu je Santos s podajo iskal Suljića, a je Viler pravočasno posredoval. V 46. minuti je glavni sodnik dosodil enajstmetrovko za Maribor po igranju z roko v kazenskem prostoru Ankarana. Najstrožjo kazen je izvedel Luka Zahović, a je njegov strel vratar Bužan ubranil.

Na začetku drugega polčasa je prvi zapretil Ankaran, Santos je streljal, a je bil Handanović na mestu. Vrnil je Milec v 50. minuti, a se je znova izkazal Bužan. Mariborčani so nato prevzeli pobudo in vse bolj pletli mrežo okrog domačega kazenskega prostora, kar je v 58. minuti po podaji Martina Milca z desne strani izkoristil Vršič, ki je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora povedel svoje moštvo v vodstvo z 1:0.

Jasmin Mešanović je v 74. minuti postavil piko na i zasluženi zmagi vijoličastih. FOTO: Damjan Žibert

Ankarančani so po prejetem zadetku vse moči usmerili k tekmečevim vratom, kar pa je precej bolj izkušen in kakovosten nasprotnik znal obrniti sebi v prid. Tako je Luka Zahović, ki mu na začetku spomladanskega dela sezone ne gre vse po načrtih, po zmedi v domačem kazenskega prostoru v 63. minuti vnovič pokazal dobršno mero iznajdljivosti za povišanje vijoličastega vodstva na 2:0. Za piko na i zasluženi zmagi aktualnega državnega prvaka je poskrbel Jasmin Mešanović v 74. minuti, ko mu je za tretji gostujoči zadetek podal Damjan Bohar.