Hat-trick Savića in visoka zmaga Olimpije v Banjaluki

Banjaluka, 13. 10. 2018 16.51 |

Med reprezentančnim premorom so se slovenski državni in pokalni prvaki odpravili v Banjaluko, kjer so odigrali mednarodno prijateljsko tekmo s starim znancem z jugoslovanskim nogometnih zelenic, Borcem iz Banjaluke in visoko slavili (4:0).

Zoran Barišić
Zoran Barišić FOTO: Damjan Žibert
Trener Zoran Barišić je v Ljubljani pustil nekatere igralce, ki so v dosedanjem poteku sezone igrali največ, v prvo postavo pa je uvrstil tiste, ki so doslej igrali manj. Prvo priložnost na tekmi so na mestnem stadionu v Banjaluki videli v 10. minuti. Takrat je po desni strani odlično prodrl Kingsley Boateng, preigral dva domača branilca, gol pa mu je preprečil domači vratar, ki se je izkazal z lepo parado. V 23. minuti je bil razpoloženi Boateng vpleten v novo akcijo. Boateng in Eric Boakye sta kombinirala po desni strani, mladi bočni branilec je žogo na strel namestil Antoniu Lukanoviću, ki je bil za las nenatančen. Boateng je znova zapretil v 29. minuti, tudi v tem primeru je kombiniral z Boakyejem, znova se je izkazal vratar Borca. Slednji pa je bil brez moči deset minut pred koncem prvega polčasa. Mario Jurčević je potegnil v sredino in odlično našel Ivana Lendrića, ki si je žogo zaustavil in namestil na strel, nato pa neubranljivo zadel ob vratnici za vodstvo Ljubljančanov.

Stefan Savić je v slabih dvajsetih minutah zabil kar tri gole.
Stefan Savić je v slabih dvajsetih minutah zabil kar tri gole. FOTO: Aljoša Kravanja

Tik pred koncem prvega polčasa je s strelom z razdalje poskusil še Boateng, a brez uspeha. Pred začetkom drugega polčasa je Zoran Barišić opravil kar pet sprememb. Vstopili so Macky Bagnack, Vitja Valenčič, Jucie Lupeta, Asmir Suljić in Stefan Savić. Prav slednji je odigral fantastičen polčas. Svojo dobro dnevno formo je nakazal v 56. minuti, ko je izjemno preigraval po levi strani, na tla spravil enega izmed domačih branilcev, prodrl v sredino, nato pa z natančnim strelom povišal prednost. V nadaljevanju je razpoloženi Avstrijec dosegel še dva gola, v obeh primerih je asistenco vpisal Asmir Suljić, Savić pa je bil natančen z neposredne bližine. Trener zmajev je v igro poslal tudi Dina Štigleca in mladinskega vratarja Kristijana Sekulića.

FK Borac Banjaluka – NK Olimpija Ljubljana 0:4 (0:1)