Prva liga Telekom Slovenije

Ljubljančani preko Aluminija prepričljivo do četrte zaporedne zmage, do uspeha tudi Celjani in Velenjčani

Ljubljana/Kranj/Celje, 23. 09. 2018 21.22 |

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 9. krogu Prve lige Telekom Slovenije na Stožicah gostili moštvo Aluminija in ga premagali z izidom 3 : 1. Do zmage po daljšem obdobju je prišel tudi velenjski Rudar, ki je bil z 2 : 1 uspešen na gostovanju pri kranjskem Triglavu, medtem ko so Celjani doma ugnali Muro z 1 : 0.

Ljubljančani, pri katerih ni igral Dino Štiglec, so prišli do nove, četrte zaporedne zmage, s katero so se vodilnemu Mariboru približali na štiri točke. Ljubljančani so odpor Aluminija strli v slabih šestih minutah med 50. in 56. minuto, ko so zadeli trikrat, od tega dvakrat Andres Vombergar. Aluminij, ki je bil prvič v Stožicah po majskem porazu v finalu pokala, je doživel četrti poraz in padel na četrto mesto.

Tekmo so bolje začeli Ljubljančani, ki so si edini v uvodne pol ure priigrali resnejše priložnosti. V 15. minuti je po kotu do strela z 12, 13 metrov prišel Branko Ilić, toda žogo poslal visoko čez prečko. Dve minuti pozneje je bil z roba kazenskega prostora premalo natančen Rok Kronaveter, v 23. minuti pa je dotlej najlepšo priložnost zapravil Vombergar, ko je po kotu s strelom z glavo meril malce previsoko. V 38. minuti je po kotu do strela z glavo prišel še Macky Bagnack, a je bil njegov poskus preslaboten za Luko Janžekoviča. V 50. minuti pa so Ljubljančani povedli. Svoj tretji zadetek v sezoni je dosegel Vombergar, potem ko je unovčil enajstmetrovko. To je nekoliko strogo dosodil sodnik Roberto Ponis, ki je piskal igranje z roko Lucasa Horvata. Ta si je zgolj ščitil obraz.

Argentinski napadalec Andres Vombergar je ob zmagi ljubljanske Olimpije nad Aluminijem prispeval dva zadetka. FOTO: Damjan Žibert

Že pet minut pozneje je Vombergar po podaji Asmirja Suljića (s petimi asistencami je drugi najboljši podajalec lige) dosegel še svoj četrti gol v sezoni, potem ko je z desetih metrov malce z desne strani in z diagonalnim strelom zadel za 2:0. Že nekaj sekund pozneje se je med strelce vpisal še Kronaveter, ki je z glavo unovčil podajo Tomislava Tomića z desne strani. V 68. minuti je znova poskusil Vombergar, takrat je njegov strel obranil Luka Janžekovič. Osem minut pozneje je Bagnack sprožil od daleč, a bil nenatančen, malce za njim pa iz bližine Stefan Savić, a se je izkazal Aluminijev vratar.

V 80. minuti pa so sicer večino tekme ne posebej razigrani gosti znižali zaostanek, ko je enajstmetrovko unovčil Toni Horvat. V 83. minuti je imel Rok Kidrič priložnost še za en zadetek, a je z glavo zgrešil cilj.