Prva liga Telekom Slovenije

Mariborsko slavje v Stožicah, Olimpija na derbiju brez gola in točk

Ljubljana, 19. 08. 2018 20.35 |

V 5. krogu slovenskega nogometnega državnega prvenstva je bil na sporedu prvi večni derbi v sezoni. V Stožicah je Olimpija gostila Maribor, tekma pa se je končala z zmago gostov (0:3). Strelci za vijoličaste so bili Jan Mlakar v prvem in Amir Dervišević in Dino Hotić v drugem polčasu.

Slavje Maribora v Stožicah
Slavje Maribora v Stožicah FOTO: Miro Majcen

Nogometaši Olimpije in Maribora so odigrali prvi derbi nove sezone 2018/19. Gostitelji večnega derbija so bili Ljubljančani, aktualni državni prvaki, ki so pred tekmo na lestvici za Mariborčani zaostajali za pet točk (10:5), vijoličasti pa v PLTS še niso doživeli poraza. Vijoličasti so niz nadaljevali in še malce povečali prednost pred večnim tekmecem (13:5). Tekmo v Stožicah je sodil glavni sodnik Matej Jug. V prejšnji sezoni je zadnji derbi v Mariboru maja dobila Olimpija s 3:2, zadnji v Ljubljani pa se je marca končal z neodločenim izidom 1:1.

Kljub prepričljivi rezultatski zmagi pa slika na igrišču za moštvo iz prestolnice, ki je z le eno zmago zdaj na sedmem mestu lestvice državnega prvenstva, vendarle ni bila tako črna. Olimpija je imela terensko premoč velik del prvega polčasa in ustvarila številne priložnosti, v zadnji minuti prvega polčasa pa je imela tudi priložnost, da izenači z 11 metrov.

Maribor je v Stožicah zmagal s 3:0.
Maribor je v Stožicah zmagal s 3:0. FOTO: Miro Majcen
Olimpija je imela pobudo na začetku tekme, nato pa so gostje vzpostavili ravnotežje in prešli v vodstvo. Jan Mlakar prve priložnosti ni izkoristil, je pa naslednjo nekaj minut kasneje, ko je v 26. minuti premagal vratarja Ivačiča za vodstvo z 0:1. V sodnikovem podaljšku prvega polčasa je glavni sodnik zapisal ob prekršku Jasmina Mešanovića nad Stefanom Savićem v kazenskem prostoru Maribora v 46 minuti. Najstrožjo kazen je izvedel Rok Kronaveter, a je njegov strel Jasmin Handanović v 48. minuti ubranil, ostalo je pri vodstvu vijoličastih po prvem polčasu.

Ljubljančani še niso preboleli zapravljene priložnosti ob koncu prvega polčasa, ko je sledil nov šok na začetku drugega. Iz prve prave akcije je Amir Dervišević dosegel gol iz prostega strela za 0:21 v 49. minuti. Ko je na semaforju pisalo 0:3 v 70. minuti je bilo jasno, da tokrat ne bo zadovoljstva za zmaje. Tretji gol je dosegel Dino Hotić in Mariborčani so se na Štajersko vrnili s polnim izkupičkom.

Razočaranje Roka Kronavetra ob zapravljeni enajstmetrovki.
Razočaranje Roka Kronavetra ob zapravljeni enajstmetrovki. FOTO: Miro Majcen

Olimpija - Maribor 0:3 (0:1)
Mlakar 26., Dervišević 49., Hotić 70.
Olimpija: Ivačič, Putinčanin, Zarifović (od 41. Maksimenko), Ilić, Štiglec, Kapun, Tomić, Kronaveter (od 69. Suljić), Savić, Issah, Črnic (od 66. Boateng).
Maribor: Handanović, Mešanović, Vrhovec, Dervišević, Pihler, Ivković, Zahovič (od 85. Tavares), Hotić (od 79. Vršič), Viler, Uskovković, Mlakar (od 73. Cretu).

KOMENTARJI (105)

Nevzdrzni
20. 08. 2018 21.28
+9
Počivaj v miru Rok... Spomin nate bo ostal večen. Klub zmagi na derbiju tocimo solze zate ker je tvoja dobrota zapustila nas kruti svet. Naj ti bo lahka domača zemlja in večna luč naj ti sveti. 😢
+20
Mandarina bo spet nagnala trenerja. Če ga ni že.
exaglikojot
20. 08. 2018 11.06
+18
Trenerjev mu je zmanjkalo, zdaj bodo že pomočniki leteli ;-)
Nevzdrzni
20. 08. 2018 18.17
+4
šmajser1
25. 08. 2018 11.57
+1
Na koncu bo lahko se samo sam sebe vun vrgo....Gandalf namrec!
fcliverpool1
20. 08. 2018 09.50
+53
Gledljiva tekma zmaga pač tisti ,ki da več golov.mene je zmotilo nekaj drugega.novinar RTV SLO.vprasanja pomočniku trenerja Olimpije se postavljajo v slovenskem jeziku to ni blo za poslušat ampak za bruhat.kdo se komu v Sloveniji prilagaja totalna sramota za nacionalno ali po novem balkanko.
20. 08. 2018 09.55
+50
Jaz stalno govorim, da mi Slovenci nimamo narodne zavednosti, mediji se delajo, kot da smo še vedno v Jugoslaviji. Yugovići se nikoli ne rabijo naučiti slovenščine, Slovenec se pa vedno mora naučiti srbščino ali hrvaščino. Tako je bilo v Jugoslaviji in tako je še vedno. Vklopiti bi morali nacionalizem.
Kollerik
20. 08. 2018 12.01
+12
cbr1001
20. 08. 2018 19.10
+15
bravo. tudi jaz nisem mogel verjeti, ko ga je nagovoril v srbohrvaščini... človek ne more verjeti, kakšen poden od novinarjev imamo.. neverjetno
+20
Zanima me samo nekaj, zakaj na derbiju zadnje case olimpiji sodijo penal... Ce je potrebno tudi proti Domzalim???
User513426
20. 08. 2018 12.27
+3
ali lahko poveš kaj je bilo z penalom narobe. čisti penal, takega je tudi maribor dobil v četrtek proti rangersom
Madeni
20. 08. 2018 09.22
+18
Se vidi kje je nogomet doma kje je ta šport vpet v okolico Ljubljana pa prazna, neprijetna brez duše..
-9
predvsem alkoholiziranosti čez glavo, prazne denarnice in preveč hvaljenja.
Nevzdrzni
20. 08. 2018 19.51
+10
Vidim da tud tvoja žena zahaja v mb... Po tvojih besedah ne zarad denarja ampak zarad tega kaj tebi se denar ne more kupit😝
apodgra
20. 08. 2018 09.11
+22
Površno sem gledal tekmo ,gledal tudi druge programe tudi zato, ker ne morem poslušati strokovnega komentatorja Zupanca . Strokovni komentarji za bruhat in to plačuje RTV Ljubljana .Kaj RTV Ljubljana ne najde boljšega in če ga morejo najti , potem je bolje ,da se pri prenosu zagotovi samo slika . Včasih smo po radio poslušali prenos tekme, ker še ni bilo TV sprejemnikov , pa smo bili srečni in zadovoljni . Zakaj ne bi danes gledal samo sliko , to kar gledajo gledalci na vsakem stadionu .
20. 08. 2018 10.00
+13
Vinogradnik67
20. 08. 2018 09.08
+20
Mast, Jug je pomagal s polno paro pa ni šlo !!!
StaraBaka
20. 08. 2018 09.06
+19
“Kljub prepričljivi rezultatski zmagi pa slika na igrišču za moštvo iz prestolnice, ki je z le eno zmago zdaj na sedmem mestu lestvice državnega prvenstva, vendarle ni bila tako črna. “ -KOMU TE MEČETE PESEK V OČI LEPO VAS PROSIM?
RedRooster
20. 08. 2018 08.56
+31
Čestitke MB iz LJ, zasluženo ste postavili zmajčke na realna tla, da jim bo mogoče jasno, da loterija, kjer samo Zarifović ni v napadu nima prihodnosti, ker sicer bi večina tako igrala; redke ekipe lahko tako pritiskajo 90 minut in da ne dobijo gola iz kontre; ko zmanjka moči pa sledijo dolge žoge in rumeni kartoni; podoben sistem je nekoč v Yugi igral Hajduk in rušil vse pred sabo, dokler ni prišel v Niš, kjer jim je eden od takrat najhitrejših igralcev nabil tri gole v 1. polčasu in potem so to vsi počeli in sistema absolutnega nogometa je bilo hitro konec! Sicer je lepo gledati veliko vezistov - dokler ne dobiš gol ali več...
šmajser1
+21
Imas prav...malo boljsa ekipa te takoj kaznuje, ce igras z vsemi v napad..
aki10
20. 08. 2018 09.48
+4
Bišćan v lajfu ne bi dobil 3 kose, sploh pa ne doma.. Ta taktika Stolica/Linta je poponoma zgrešena. Pa saj ne igramo rekreacijsko ligo, vsi v napad pa kar bo (še tam paziš, da ne dobiš gola iz kontre).. to ni taktika za resen nogomet, sploh pa ne proti MB, ki ima dobro kontro. Tak gol iz kontre kot smo ga dobil, pa to se je pri Bišćanu kontra ustavila že na polovici igrišča (kjer je bil Dervišević) z lepa ali z grda..
aki10
20. 08. 2018 08.38
+23
Kot prvo čestitke Mariboru za zasluženo zmago. Naši so dobr začel, vedel sem, da moramo to čim prej izkoristit in zabit, drugače ga lahko dobimo in tako je bilo.. takoj mentalni padec, šansa, da se dvigneš ob penalu, ampak... temu Kronavetru bi tud jaz ubranil 11-metrovko! Pa tip vsakič strelja v levo, dej enkrat zamenjaj stran! Prebran si kot stara knjiga!! Ni čudno, da je Handa vedel kam bo streljal. Tu se je tekma prevesila popolnoma na stran Maribora. Če bi se izenačilo bi lahko tekma šla v popolnoma druge tirnice. Nimamo kaj, še enkrat čestitke MB. Naši pa glave gor! Navijači, stopimo skupaj in maksimalna podpora v četrtek v playoffu! Smo pred zgodovinskim dosežkom (oz. smo že del tega) in to moramo znati ceniti in napolniti Stožice!!! Kar se pa tiče sezone... ja -8 je kar huda, ampak prvenstvo je maraton in ne šprint. Tudi MB bo še kiksal, še 3 derbiji so... vse se lahko še nadoknadi. Tako kot smo mi zmagali v MB maja, nas je zdaj MB v LJ in spet lahko tudi mi tam oz. kakor kol... Prvenstvo še zdaleč ni izgubljeno, ampak gremo zdaj prvo napadat Evropo, potem pa vse moči usmerit v ligo! PS: po tekmi sem bil razočaran nad izjavo Milaniča, da ne bo držal pesti za Olimpijo v četrtek, to se mi zdi bolno, saj predstavljamo SLOVENIJO!? FORZA ZMAJI!!