Prva liga Telekom Slovenije

Hotić Maribor popeljal do gladke zmage, Lupeta v Stožicah rešil Olimpijo pred porazom

Kranj, 27. 09. 2018 17.27 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
STA, T.Š.
25

Nogometaši kranjskega Triglava so v 10. krogu PLTS premagali Muro s 3:0, Maribor je bil prav tako s 3:0 boljši od velenjskega Rudarja, čeprav je od 80. minute igral z igralcem manj. Olimpija je gostila Gorico, končni izid je bil 2:2. Celje in Aluminij sta se razšla z remijem (1:1).

Ljubljančani so prekinili niz štirih zmag, a ostali vsaj neporaženi, čeprav je še v izdihljajih tekme kazalo, da se bo zgodilo tudi to. Novogoričani, ki poraza ne poznajo od 4. kroga, so takrat vodili z 2:1, zeleno-bele pa je rešil rezervist Jucie Lupeta v drugi minuti sodniškega dodatka. Olimpija po novem za vodilnim Mariborom na drugem mestu zaostaja za šest točk, Gorica pa na tretjem za sedem.

Ljubljanski nogometaši so večino prvega polčasa prevladovali, a le poredkoma resneje ogrozili vratarja gostov Grego Sorčana. Blizu vodstva so bili v šesti minuti, ko je nekoliko z desne strani z roba kazenskega prostora sprožil Rok Kronaveter, žoga pa se je po mnenju sodnikov od prečke odbila na golovo črto. Precej smole pa so imeli Novogoričani ob koncu polčasa, saj sta zaradi poškodb, ki sta jih dobila v trku, v katerega je bil vpleten še Bagnack, morala iz igre vratar Grega Sorčan in mladi branilec Žiga Lipušček.

V uvodu drugega polčasa je v 52. minuti Januš Štrukelj obranil nov poskus Kronavetra z desne strani, ob pomanjkanju idej v igri Ljubljančanov pa so v 61. minuti povedli Novogoričani. Uroš Celcer je izvedel strel s 25 metrov, zadel prečko, od katere se je žoga po mnenju sodnikov odbila čez golovo črto za vodstvo Primorcev. Rezervni vratar Gorice se je znova izkazal v 75. minuti po novem poskusu Kronavetra, v 81. minuti pa so imeli Ljubljančani na voljo najstrožjo kazen, ki jo je z igranjem z roko zakrivil Matija Kavčič. Z bele točke je bil natančen Kronaveter.

Sledil je nov pritisk gostiteljev, toda v 88. minuti so si domači v obrambi privoščili napako, trije branilci so samo gledali Filipovića, ki je sam stekel proti golu in na koncu premagal še Ivačiča za 2:1. A domači so v drugi minuti sodniškega dodatka znova izenačili, z desne strani je zadel Jucie Lupeta, ki je vstopil v igro le nekaj trenutkov pred tem.

Rok Kronaveter
Rok Kronaveter FOTO: Damjan Žibert

Hotič na vrhu strelcev lige
V dvoboju prvega in zadnjega s prvenstvene lestvice so pričakovano poln izkupiček pobrali vodilni Mariborčani, pa čeprav so tudi tokrat pogrešali nekatere poškodovane igralce, med njimi Luko Zahovića, Martina Milca, Marka Šulerja, Gregorja Bajdeta, Martina Kramariča, pa tudi kaznovanega Aleksandra Rajčevića. Izbranci Darka Milaniča tako ostajajo trdno na prvem mestu in še brez poraza. Na drugi strani so Velenjčani izgubili petič na zadnjih šestih tekmah.

V 25. minuti so gostitelji povedli, v vlogi podajalca se je že devetič v sezoni znašel Amir Dervišević, potem ko je podal iz kota z leve strani, z glavo pa je zadel Luka Uskoković. V 43. minuti so vijolični podvojili prednost, ko je z desne strani podal Saša Ivković, Dino Hotić pa je na drugi vratnici z glavo zabil svoj šesti gol v sezoni, s čimer se je na vrhu lestvice strelcev izenačil s soigralcem Janom Mlakarjem.

Hotić je drugi gol na tekmi dosegel v 74. minuti, ko je žogo po lepi podaji Blaža Vrhovca v globino dvignil čez Pridigarja in s sedmim golom prevzel vodstvo med strelci. V 80. minuti je Viler dobil drugi rumeni karton zaradi prekrška nad Škoflekom in moral iz igre. Velenjčanom pa ni uspelo unovčiti številčne premoči, v 90. minuti je sicer iz bližine poskusil Tom Vodeb, a žogo poslal čez gol.

Dino Hotič
Dino Hotič FOTO: Aljoša Kravanja
Triglav boljši od Mure
Gorenjci so prvič v sezoni zmagali na domačem igrišču. Na drugi strani so Sobočani, ki so pogrešali Luko Šušnjaro in Alena Kozarja, nadaljevali slab niz na gostovanjih, s petih so doslej prinesli le dve točki. Triglav je s tretjo zmago zdaj za tri točke pobegnil Prekmurcem, ki so doživeli peti poraz.

Črno-beli so tekmo v Kranju začeli podjetneje, imeli pobudo in večkrat poskušali, toda v 23. minuti so povedli domači nogometaši. Dickson Afoakwa je pobegnil soboški obrambi, iz vrat je stekel Matko Obradović, ki je nato v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Ganca. Sledila je najstrožja kazen, ki jo je zanesljivo izvedel Luka Majcen za vodstvo z 1:0 in svoj četrti gole sezone.

V 65. minuti pa so Gorenjci podvojili prednost, ko je Afoakwa v kazenskem prostoru malce z desne strani želel žogo pritisniti do Davida Tijaniča, a je vmes posegel Žan Karničnik in žogo poslal v lastno mrežo. V 78. in 79. minuti so Prekmurci dvakrat zgrešili cilj iz bližine, v 80. minuti je mladi Luka Čadež ustavil še Rebernikov strel. Zato pa je bil natančen Mlakar v 83. minuti, ko je za 3:0 zadel s približno 17 metrov, ko je malce z leve zadel z diagonalnim strelom, kar je bil končni izid tekme.

Triglav - Maribor
Triglav - Maribor FOTO: Aljoša Kravanja

Remi v Celju
Celjani so po dveh zaporednih zmagah znova prešli k neodločenim izidom, teh so v tej sezoni zbrali že šest. S tem so znova na šestem mestu, medtem ko so Kidričani po drugem remiju ostali na petem. Najlepši priložnosti so imeli Celjani v 17. minuti. Najprej je Jure Travner s strelom z glavo zadel vratnico, nato pa je znova iz bližine poskusil Ibišević, izvrstno pa je posredoval Aluminijev vratar. Kidričani pa so bili najbližje zadetku v 33. minuti, ko je bil Tahiraj v izvrstnem položaju, a je neoviran z roba kazenskega prostora žogo poslal mimo vrat.

V 75. minuti so domači doživeli hladen tuš, saj so se znašli v zaostanku. Dejan Petrovič je prišel v kazenski prostor, podal v sredino, kjer je žogo v mrežo preusmeril Rok Kidrič. V 84. minuti pa so Celjani vendarle prišli do izenačenja, ko je žoga tudi nekoliko srečno prišla do Rudija Požega Vancaša, ki je iz bližine zadel z glavo. Zanj je bil to peti zadetek v sezoni.

Izidi, 10. krog:
Maribor -
Rudar Velenje 3:0 (2:0)
1:0 Uskoković (25.), 2:0 Hotić (43.), 3:0 Hotić (74.)
RK: Viler (80.)
Olimpija - Gorica 2:2 (0:0)
0:1 Celcer (61.), 1:1 Kronaveter (82./11 m), 1:2 Filipović (88.), 2:2 Lupeta (90.)
Triglav - Mura 3:0 (1:0)
1:0 Majcen (23./11 m), 2:0 Karničnik (65./avtogol), 3:0 Mlakar (83.)
Celje - Aluminij 1:1 (0:0)
0:1 Kidrič (75.), 1:1 Požeg Vancaš (84.)