Osem golov in remi v Stožicah na derbiju Ljubljanske kotline, Celjani niso nudili odpora podprvakom iz Maribora

Kranj, 04. 11. 2018 13.39 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 7 min

V Kranju je na tekmi 15. kroga PLTS padlo kar sedem golov, zmage pa so se veselili gostitelji s 4 : 3. Nogometaši Celja so pred svojimi gledalci izgubili proti Mariboru kar z 0 : 5, Ljubljančani pa so po treh zaporednih zmagah, tudi odmevni v Mariboru, s katero so se približali vodilni ekipi, tokrat v derbiju z Domžalami osvojili "le" točko (4 : 4).

Čeprav so zeleno-beli pod vodstvom Zorana Barišića še neporaženi, pa so lahko vseeno z razpletom zadovoljni, saj so do točke prišli šele v izdihljajih tekme. Na drugi strani so se Domžalčani pokazali v dobri luči, a na zmago čakajo vse od 26. septembra. Začetek tekme je minil v prevladi Olimpije in nekaj spornih sodniških odločitvah. Ljubljančani so povedli v 15. minuti, potem ko je po nekaj hitrih podajah Andresa Vombergarja, Marka Putinčanina in Asmirja Suljića v kazenskem prostoru do strela prišel slednji, zadel prečko, od nje pa se je žoga po oceni sodnikov odbila čez golovo črto, čeprav je televizijski posnetek pokazal, da bi lahko bila odločitev tudi drugačna. Že v naslednjem napadu pa je Erik Boakye na drugi strani s prekrškom zaustavil Gregorja Sikoška, in sicer malce izven kazenskega prostora, a je Damir Skomina pokazal na belo točko. Z nje je bil s "panenko" zanesljiv Senijad Ibričić, ki je dosegel svoj peti gol sezone. V 26. minuti je s "škarjicami" po kotu poskusil Putinčanin, a je bil Ajdin Mulalić dovolj zbran, že v 28. minuti pa so Domžale povedle, ko je po podaji Ibričića v protinapad stekel Shamar Nicholson in nato v dvoboju ena na ena premagal Aljaža Ivačiča. Nov zadetek so gledalci videli že v 34. minuti, ko je po podaji z leve strani Vombergar žogo z glavo podaljšal na desno stran, kjer se je odlično znašel Rok Kronaveter in z glavo dosegel svoj sedmi zadetek sezone. A Domžalčani so spet takoj odgovorili in v 37. minuti znova povedli, in sicer je po podaji Ibričića z desne strani z več kot 25 metrov zadel Dario Melnjak.

Rok Kronaveter
Rok Kronaveter FOTO: Damjan Žibert

V drugem polčasu je prvi resneje zagrozil Kronaveter, ko je z leve streljal z glavo, a bil premalo natančen. Malce pozneje je po kotu prav tako z glavo poskusil Aris Zarifović, a žogo iz bližine poslal čez prečko. Po dveh zapravljenih priložnostih Olimpije pa so v 61. minuti četrtič na tekmi zadeli Domžalčani. Po dolgi Mulalićevi podaji je Zarifović ob Nicholsonu slabo posredoval, ta mu je odvzel žogo in premagal Ivačiča. V 75. minuti je Jucie Lupeta imel izjemno priložnost, a je bil v dvoboju z Mulalićem uspešnejši slednji. V 77. minuti pa je Adam Gnezda Čerin igral z roko v kazenskem prostoru, zaradi česar je sledila najstrožja kazen. To je uspešno izvedel Kronavater. V 86. minuti so zeleno-beli izenačili, saj so zadeli po novi najstrožji kazni. To je zakrivil Gaber Dobrovoljc s prekrškom nad Ivanom Lendrićem, z bele točke pa je bil spet natančen Kronaveter, ki je zdaj pri devetih golih in sam na vrhu lestvice strelcev.

Vijoličasti v Celju hitro rešili vse dvome
Celjani so poleti v Ljudskem vrtu Mariboru odvzeli točko, tokrat pa so po dveh zaporednih zmagah hitro uvideli, da podaljšanja niza ne bo. Maribor, ki je igral precej oslabljen (med drugim brez Dina Hotića, Martina Milca, Jana Mlakarja, Jasmina Mešanovića, Martina Kramariča), je namreč že v uvodnih minutah prišel do zanesljive prednosti. To je do konca le še plemenitil in tako z desetimi zmagami ostaja na vrhu prvenstvene lestvice. Celje, ki je doživelo najvišji domači poraz proti Mariboru, pa je doživelo četrti poraz in ostaja v sredini lestvice. Mariborčani so že v uvodu tekme prišli do lepe prednosti. Prvi je sicer zagrozil Mitja Lotrič, ki je v četrti minuti streljal previsoko z roba kazenskega prostora. V sedmi pa je Maribor povedel, ko je po podaji Aleksa Pihlerja z desne strani z glavo natančno meril Marcos Tavares in prišel do svojega drugega gola sezone in 142. slovenske prvoligaške kariere. Že v 15. minuti so izbranci Darka Milaniča vodili z 2:0, potem ko je najprej streljal Tavares z leve strani, Matjaž Rozman je žogo dobil, a le do Luke Zahovića, ki je iz bližine zadel šestič v sezoni. Le malce zatem so imeli vijolični na voljo najstrožjo kazen, ki jo je s prekrškom nad Pihlerjem zakrivil Žan Benedičič. Za strel se je odločil Zahović, a to storil slabo, tako da je Rozman poskus obranil.

Marcos Tavares
Marcos Tavares FOTO: Miro Majcen

Celjski vratar se je izkazal tudi v 25. minuti v dvoboju s Tavaresom, minuto pozneje pa je znova pobiral žogo iz svoje mreže. Po kotu in zmedi v kazenskem prostoru je z glavo zadel Gregor Bajde. V 31. minuti je Rozman obranil še Pihlerjev strel, na drugi strani pa je Jasmin Handanović posredoval po strelih Jakoba Novaka in Lotriča. V 50. minuti je Maribor še povišal vodstvo, po kotu in podaji Blaža Vrhovca je četrti gol v sezoni dosegel Saša Ivković. Malce pozneje je Rozman ustavil nov nevaren strel Tavaresa, a se je izkušeni napadalec med strelce znova vpisal v 59. minuti, ko je zadel s približno osmih metrov po podaji Denisa Klinarja in napaki Dušana Stojinovića. Lotrič je v 65. minuti znova poskusil pri Celjanih, toda Handanović je bil znova pripravljen, tako kot tudi po strelu Daria Vizingerja v 77. minuti, na drugi strani pa je bil le malce premalo natančen Zahović v 85. minuti.

"Drama" v Kranju
Kranjčani in Krčani so se na prvem medsebojnem dvoboju v sezoni razšli brez zmagovalca. Dolgo časa je kazalo, da bo tudi tokrat tako, a v sodniškem dodatku so gostitelji le prišli do svoje prve zmage po štirih zaporednih porazih. Tako so današnjemu tekmecu, ki je na zadnjem mestu lestvice, pobegnili za tri točke. Maloštevilni gledalci v Kranju so v prvem polčasu videli kar štiri zadetke. Prvega v osmi minuti, ko je Dalibor Volaš goste popeljal do vodstva s strelom iz bližine. Krško je kmalu podvojilo prednost, potem ko je Marco Da Silva streljal z leve strani, žogo poslal čez Čadeža v vratnico, od nje pa se je žoga odbila v mrežo. V 15. minuti so gosti dosegli še en zadetek, a so ga sodniki razveljavili zaradi Vukušićevega prepovedanega položaja. V 18. minuti so se razveselili tudi domači navijači, saj je Tom Žurga znižal zaostanek, ko je po podaji Luke Majcna z desne strani zadel iz bližine. Majcen je bil v vlogi podajalca tudi v 22. minuti, ko je Egzon Kryeziu s približno 15 metrov z leve strani zadel za 2 : 2.

Triglav je po štirih porazih dosegel zmago.
Triglav je po štirih porazih dosegel zmago. FOTO: Aljoša Kravanja
V 48. minuti je moral Marko Zalokar znova v mrežo po žogo, potem ko je stekel iz vrat, a ga je preigral Žurga in zadel za 3 : 2. Za Žurgo je to četrti gol v sezoni. Že devet minut pozneje pa so se v igro vrnili Krčani, ko je iz bližine po Volaševi podaji zadel še Marin Perić. Sledilo je obdobje brez priložnosti na eni ali drugi strani, v drugi minuti sodniškega dodatka pa so do zmagovitega gola prišli Kranjčani, potem ko je malce izven kazenskega prostora do odbite žogo prišel Kryeizu in zadel za 4 : 3. Takoj zatem je Čadež obranil še strela Volaša na drugi strani, nato je sodnik odpiskal konec tekme.

Olimpija - Domžale 4 : 4 (2 : 3)
1:0 Suljić (15.), 1:1 Ibričić (17./11 m), 1:2 Nicholson (28.), 2:2 Kronaveter (34.), 2:3 Melnjak (37.), 2:4 Nicholson (61.), 3:4 Kronaveter (77./11 m), 4:4 Kronaveter (86./11 m).

Celje - Maribor 0 : 5 (0 : 3)
0:1 Tavares (7.), 0:2 Zahović (15.), 0:3 Bajde (26.), 0:4 Ivković (50.), 0:5 Tavares (59.).

Triglav - Krško 4 : 3 (2 : 2)
strelci: 0 : 1 Volaš (8.), 0 : 2 Da Silva (11.), 1 : 2 Žurga (18.), 2 : 2 E. Kryeziu (22.), 3 : 2 Žurga (48.), 3 : 3 Perić (57.), 4 : 3 E. Kryeziu (90.)