OLIMPIJA JE PRVAK! 'Zeleni Krona' za novo ljubljansko krono!

Domžale, 27. 05. 2018 15.53 |

Žiga Lesjak
882

Nogometaši Olimpije so v razburljivem zadnjem krogu slovenskega državnega prvenstva v Domžalah iztržili remi (1:1) in osvojili naslov državnega prvaka za sezono 2017/18. Odločilni gol je kot leta 2016 v Velenju z enajstmetrovke prispeval Rok Kronaveter, ki je zadel v 81. minuti. Ljubljančani so tako z enakim točkovnim izkupičkom premagali večne tekmece iz Maribora, saj so na medsebojnih tekmah dosegli več golov v gosteh.

Ljubljanski junak Rok Kronaveter po osvojenem naslovu prvaka

Ljubljanski nogometaši so prišli do naslova prvaka, čeprav so bile Domžale, ki so si že pred tem zagotovile tretje mesto, večji del tekme boljše, tudi vodile, v 80. minuti pa je odločilni (izenačujoči) zadetek za naslov dosegel Rok Kronaveter. Ekipi sta večino prvega polčasa kazali bolj ali manj enakovredno igro, s katero so oboji prišli do nekaj (pol)priložnosti, najlepšo pa je pred polno tribuno domžalskega športnega parka v deseti minuti zapravil Rok Kronaveter. Ta se je po podaji Jasona Davidsona z leve strani znašel sam sredi kazenskega prostora, sprožil iz prve, a žogo poslal čez gol.

Že v prvih 18 minutah pa je domači strateg moral opraviti že dve menjavi, iz igre sta morala poškodovana Petar Franjić in njegova menjava Nermin Hodžić. V drugem polčasu je v 48. minuti pri Domžalah z glavo poskusil Lovro Bizjak, a Aljaž Ivačič ni imel veliko dela. Domžalčani so bili sicer boljši, podjetnejši tekmec, a si pravih priložnosti niso pripravili. Zato pa so povedli v 67. minuti, ko je po podaji Marka Alvirja z leve strani v kazenskem prostoru ostal povsem sam Bizjak in z glavo dosegel svoj 13. zadetek v sezoni. V 77. minuti je do strela iz bližine na drugi strani prišel Andres Vombergar, a žogo preslabotno poslal proti mreži.

Znova junak Kronaveter
Olimpija je zatem vse moči vložila v napad, v 79. minuti pa je Tilen Klemenčič zakrivil enajstmetrovko, ko je v kazenskem prostoru odrinil Stefana Savića, ki je padel. Z bele točke je streljal Rok Kronaveter in zanesljivo zadel za 1:1 ter poskrbel za veliko veselje ljubljanskih navijačev, saj je Olimpija s tem imela izid za naslov prvaka. Ob koncu tekme je še enkrat streljal Vombergar, a z glavo žogo poslal čez gol. V sodniškem dodatku so za dodatno napetost poskrbeli neučakani ljubljanski navijači, ki so želeli priti na igrišče, zaradi česar je bila tekma nekaj trenutkov prekinjena, tudi po prekinitvi pa ekipi nista več prišli do priložnosti, tako da so se naslova veselili zeleno-beli.

Prva liga Telekom Slovenije, 36. krog (prenos na Kanalu A od 15.30 dalje):
Domžale - Olimpija 1:1 (0:0)
Bizjak 67., Kronaveter 81/11-m.

Postavi:
Domžale: Milić, Klemenčič, Širok, Bizjak, Ibraimi, Ibričić, Melnjak, Dobrovoljc, Franjić (Hodižić/6./Alvir/18.), Čerin, Husmani
Trener: Simon Rožman

Olimpija: Ivačič, Štiglec, Uremović, Zarifović, Apau (Savić/78.), Miškić, Tomić, Davidson (Alves/70.), Kronaveter, Čanađija, Abass (Vombergar/64.)

KONEC SEZONE 2017/18

Tako, pa smo prišli do konca letošnje sezone v PLTS. Upam, da ste uživali vseh 36. krogov. Seveda ste po koncu nekateri bolj veseli kot drugi. A to je sestavni del športa. Navijači Olimpije uživajte v naslovu, to je vaš trenutek, to so vaši dnevi slavja. Navijači Maribora pa glave gor, nova sezona in nova priložnost za uspehe, je že na vidiku. Uživajte še naprej in lep pozdrav!