Maribor po zanesljivi zmagi v Prekmurju do 16. naslova

Ljubljana/Maribor, 22. 05. 2022 19.31 |

Milan Doknić
55

Maribor je v zadnjem krogu slovenske Prve lige po zanesljivi zmagi s 3:1 proti Muri osvojil svoj 16. naslov državnega prvaka. Kopru v Ljubljani ni uspelo premagati Brava (0:0), Olimpija je z 2:0 premagala Celje in si zagotovila tretje mesto.

Koprčani so imeli pred tekmo proti Bravu v Ljubljani na tabli v slačilnici zapisano zgolj eno besedo: "Zmaga". Ljubljančani namreč v Spodnji Šiški niti ob neodločenem rezultatu ne bi postali prvaki. Podobno kot na ponedeljkovi predzadnji tekmi sezone proti Radomljam so si Primorci že v prvem polčasu pripravili več kot dovolj priložnosti za uresničitev svojih želja. Tako kot takrat so tudi tokrat vse zapravili.

Maribor je na Fazaneriji na drugi strani Slovenije domači Muri moral "ukrasti" naziv prvaka. Štajerci v nasprotju s Primorci niso zapravljali ponujenih priložnosti. Izkušeni Rok Kronaveter je namreč po sedmih minutah drugega polčasa svoje moštvo s čudovitim, natančnim strelom popeljal v vodstvo.

Odlična predstava Mariborčanov se je nadaljevala in v drugem polčasu sta sledila nova zadetka. Martin Milec je bil natančen v 47. minuti, sedem minut pozneje pa je zadel tudi Ognjen Mudrinski. Avtogol Nemanje Mitrovića ni pokvaril slavja gostujočih igralcev in navijačev, saj je Maribor že 16. postal državni prvak. Bravo je na domačem stadionu brez težav zadržal jalove poskuse Koprčanov in po neodločenem izidu 0:0 so Primorci ostali na drugem mestu.

23. 05. 2022 19.42
a Zalokar je že povedal svojo plat zgodbe. nisem nikjer zasledil te risanke, pa me mal zanima
-4
Včeraj so navijači Maribora pokazali svojo primitivnost to velja za tiste, ki so vdrli na igrišče. Metali so predmete na tribune lovili se za mednožje in trgali transparente Murinih navijačev. Policija in varnostniki pa niso naredili praktično nič, da bi to početje preprečili. Navijači, ki so bili na južni i zahodni tribuni pa so pravi navijači s katerimi smo skupaj sedeli, na žalost so nekateri od njih doživljali verbalne napade na robu fizicnegam katere niso z ničemer izzvali, sem bil priča enemu takemu napadu in me je bilo kot navihača Mure sram.
mackon08
23. 05. 2022 08.40
-2
Tisti ki stiskate minuse podpirate primitivizen, super res.
motorist_mb
23. 05. 2022 08.00
-1
Klub zdaj pa pljunit v roke,rabimo trenerja in par igralcev ker igra katastrofa!
Vinko ERRRR
22. 05. 2022 21.44
Da te ne bo Saško za šijak primo✌️
mamamankar
22. 05. 2022 21.12
-6
Olimpija je umrla, šport je umrl v Ljubljani....., verjetno zaradi Smederevca.......Maribor šampion,.....Golob bo pa še dodatno uničil žabarski šport
lusma00
22. 05. 2022 21.54
+0
Mamamankar...če bi malo vedel kaj se dogaja se okoli mb-ja bi vedel da nekoč institucija Olimpija spet trga v vseh športih kjer je prisotna na žalost je pa fuzbal malo zadaj ampak sem pa prepričan da se naslednje leto spet kanta vrne kjer ji je mesto...drugače pa s podkupovanjem smo tudi že v Ljubljani videli da se ne pride daleč ta današnja tekma in dogajanje pred tekmo je pa več kot zrela za sankcije in upam da bo imel Mijatovič tok jajc da bo prišel zadevi do dna in tudi vstrezno reagiral.
mackon08
23. 05. 2022 09.04
+2
Olimpija še dolgo ne bo prvak, itak za tistih500 gledalcev, ki spremljajo tekmo v Stožicah je brez veze.
+10
Kaj imaš pa ti v Fužinah? Frajer.Živiš na 20 kvadratih in To je vse kar imaš v svojem bednem življenju.
mamamankar
22. 05. 2022 20.56
+10
Stvari so postavljene na svoje mesto. In mesto diha s klubom. Edini NK Maribor. Edini klub s katerim diha mesto, Edini klub kjer pridejo mlade družinice na tekmo. Eni in Edini, ki zberemo 10k navijačev v Slo ligi....in eden in edini resni klub......slava MB in čestitke za naslov.
User768643
22. 05. 2022 21.10
-5
Kolikor sem videl na tekmi, s klubom diha vse v MB kar nima IQ nad 20. Obnašanje navijačev katastrofalno. Na drugi strani organizacija varnosti dogodka pod nivojem. Katastrofa po celi črti.
mamamankar
22. 05. 2022 21.27
+1
Se pravi, da v MB družine, ki pridejo na vzhodno tribuno nimajo IQ nad 20? MB je klub s tradicijo, diha z nogometom. Kaj imate v Lj? Zlatkota in Jenula, pa kolesariat. Dej ne bluzi, vodi vas jugo, v športu ste pa nula. ŠE KK OLimpijo ste uničili, fuzbal je smešen, važno, da Čefurijada fura Ljubljano. Z IQ pod 20