'Petarda' na prvi tekmi Juventusa s Pirlom, med strelci tudi Ronaldo

Torino, 13. 09. 2020 12.16 |

Juventus je na prvi preizkušnji pred začetkom nove sezone premagal Novaro, nekdanjega italijanskega prvoligaša, zdaj pa člana tretjerazredne Serie C (5:0). To je bila prva tekma za novega trenerja Andreo Pirla, čigar debi na klopi belo-črnih je z golom za 1:0 polepšal tudi Cristiano Ronaldo.

Pirlo (na fotografiji) je po koncu sodelovanja z Mauriziem Sarrijem dobil priložnost na klopi Juventusa, kjer bi sicer v novo sezono moral kreniti kot trener mladincev. FOTO: AP

Cristiano Ronaldo je odigral le prvi polčas pripravljalne tekme z Novaro in v 20. minuti z zadetkom tudi odprl svoj strelski račun pod novim trenerjem članskega moštva Andreo Pirlom. Portugalec, ki se je na začetku tedna v zgodovinske knjige v Stockholmu vpisal s 100. in 101. golom za svojo reprezentanco,  je dobro strelsko formo potrdil po izmenjavi podaj s švedskim novincem v ekipi Dejanom Kuluševskim in natančnim strelom v daljši kot.

Pirlo je ob začetku drugega polčasa v Juventusovem klubskem centru opravil kar osem menjav in iz igre potegnil tudi Ronalda, na zelenico pa je prvič v dresu Juveta pritekel tudi nekdanji član Barcelone Arthur Melo. Zadetkov nato nismo videli do 57. minute, ko je na 2:0 povišal Aaron Ramsey, slabih deset minut kasneje pa je mrežo gostov zatresel še Marko Pjaca. V sodnikovem podaljšku je za "petardo" poskrbel 20-letni vezist mladinske ekipe Manolo Portanova z goloma v razmaku nekaj desetih sekund.

Sloviti športni dnevnik La Gazzetta dello Sport je na svoji spletni strani pohvalil predstavo državnih prvakov in Pirla, ki je držal obljube s predstavitvene novinarske konference. Juventus je v zaključke akcij prihajal s številnimi nogometaši, so opazili italijanski kolegi, igralci pa so bili videti v dobri formi. V prvem polčasu sta se "čutila" predvsem Ronaldo in Kuluševski, veliko želje je prikazal tudi Douglas Costa, ki se je izkazal s prekrasno podajo za gol Ramseyja in akcijo, ki je privedla do gola za 3:0. Njegovo preigravanje so primerjali kar z legendo futsala Falcaom. Navijače belo-črnih lahko veseli tudi strelec tretjega zadetka, Hrvat Pjaca, ki je imel v zadnjih sezonah precej težav s poškodbami. Nase je opozoril tudi 22-letni ameriški novinec Weston McKennie, medtem ko Arthur po prestopu iz Barcelone (še) ni pokazal veliko.