Prvenec nadarjenega Alene ob zmagi Barcelone nad Villarealom, Oblakov Atletico s točko iz Girone

Barcelona, 02. 12. 2018 22.32 |

Nogometaši Barcelone so v obračunu 14. kroga španskega državnega prvenstva na domačem Camp Nouu ugnali moštvo Villareala z 2 : 0. Vse dvome o zmagovalcu je s svojim prvencem v dresu 'blaugrane' rešil nadarjeni Carles Alena. Madridski Atletico Jana Oblaka pa je na gostovanju pri Gironi osvojil zgolj točko (1 : 1).

Katalonci so z osmo zmago v sezoni in 28 točkami na prvenstveni lestvici še vedno vodilno moštvo španske Lalige, drugouvrščena Sevilla jim sicer s 26 točkami na 2. mestu tesno diha za ovratnik, a zdi se, da Lionel Messi in druščina ne želijo predati prvega mesta ter bodo v nadaljevanju sezone storili vse, da po zadnjem odigranem prvenstvenem krogu tako tudi ostane.

Dvoboj 14. kroga z Villarealom na Camp Nouu je bil dokončno odločen v 87. minuti, ko je argentinski virtuoz Messi vse praktično storil sam, dobro pa ga je spremljal zelo nadarjeni, 20-letni Carles Alena, ki je s prvencem v dresu Barcelone poskrbel za še večje zadovoljstvo na obrazu stratega katalonskega velikana Ernesta Valverdeja. 'Blaugrana' je bila skozi celotno srečanje veliko boljši tekmec, priigrali si je veliko število priložnosti, a bila tako kot na nekaterih predhodnih tekma zelo neučinkovita. V prvem polčasu je po lepem predložku z desne strani Ousmaneja Dembeleja z glavo natančno meril Gerard Pique.

Lionel Messi je v 87. minuti ligaškega obračuna z Villarealom vse praktično storil sam, piko na i pa je s prvencem v dresu 'blaugrane' postavil nadarjeni Carles Alena. FOTO: AP

Oblak zakrivil 11-metrovko
V Gironi pa je gostoval madridski Atletico našega vratarja Jana Oblaka, ki je v izdihljajih prvega polčasa zakrivil enajstmetrovko za domače, ki jo je rutinirano za vodstvo z 1 : 0 izvedel Christian Stuani. Gostje iz španske prestolnice pa so do srečnega izenačenja izida in s tem točke prišli osem minut pred koncem rednega dela tekme, ko je domači branilec z nespretnim izbijanjem žoge pred Antoinom Griezmannom zadel lastno mrežo.