Izjemen prvenec Florenzija tlakoval pot novi zmagi PSG

Pariz, 02. 10. 2020 22.00 |

Aktualni francoski prvak PSG se je po dveh porazih na začetku nove sezone očitno pobral, saj je proti Angersu prišel do četrte zaporedne zmage. Prvenec je vpisal poletni prišlek Alessandro Florenzi, ki je z izjemno bravuro poskrbel za 1:0. Na koncu je bilo 6:1. Parižani so vsaj začasno skočili na drugo mesto lestvice.

Alessandro Florenzi je s fantastičnim volejem načel mrežo gostov.
Alessandro Florenzi je s fantastičnim volejem načel mrežo gostov. FOTO: AP

Alessandro Florenzi je svoj prvenec na četrti tekmi v dresu PSG-ja dosegel v sedmi minuti tekme, ko je z desne strani poslal neubranljiv projektil v zgornji levi kot gostujočega vratarja Paula Bernardonija. V 36. minuti je Neymar povišal na 2:0, ko pa je isti igralec na začetku drugega polčasa zabil še svoj drugi zadetek za 3:0, je bila tekma bolj ali manj odločena.

Angers se je sicer uspel nekoliko vrniti, znižal je Ismael Traore, a kaj ko so Parižani hitro vrnili in dokončno zapečatili usodo tekme. Le pet minut kasneje je namreč v polno meril Julian Draxler, do konca srečanja pa sta se med strelce vpisala še Idrissa Gueye in Kylian Mbappe.