PSG ostal brez trenerja, Pochettino mora v karanteno

Pariz, 15. 01. 2021 19.18 |

Nogometaši Paris Saint-Germaina bodo na sobotni tekmi francoskega državnega prvenstva brez vodstva prvega trenerja. Mauricio Pochettino je bil pozitiven na testu za novi koronavirus, tako da bosta tekmo vodila njegova pomočnika.

Mauricio Pochettino je na začetku januarja na klopi Paris Saint-Germaina nasledil Nemca Thomasa Tuchela, ki ga je klub odpustil nekaj dni pred koncem lanskega leta. Argentinski trener, ki se pravzaprav šele dobro spoznava z moštvom, pa bo moral svoje varovance spremljati le na daljavo (vsaj) na naslednji tekmi.

PSG v francoskem prvenstvu čaka tekma z Angersom, na klopi pa ne bo Pochettina, ki je bil, kot so sporočili iz kluba, pozitiven na testu za novi koronavirus. Trener mora v samoizolacijo in bo naslednje dni preživel v karanteni, moštvo pa bosta vodila njegova pomočnika Jesus Perez in Miguel D’Agostino.

Pochettino je pred tem vodil moštvo londonskega Tottenhama, pa Southamptona in Espanyola, pogodbo s pariškim moštvom je podpisal do 30. junija 2022 z možnostjo podaljšanja že za eno leto. Vodstvo kluba je zamenjalo Tuchela, čeprav so se v prejšnji sezoni uvrstili v finale Lige prvakov (boljši je bil münchenski Bayern), osvojili pa so naslov državnega prvaka.

PSG je v Ligue 1 na drugem mestu, točko zaostaja za vodilnim Lyonom, v Uefini Ligi prvakov pa Parižane v osmini finala čaka dvoboj z Barcelono.