Elsnerjev Le Havre v še hujši boj za obstanek

Le Havre, 21. 04. 2024 17.25 |

STA, M.J.
0

Francoski nogometni prvoligaš Le Havre je še naprej v težavah, kar zadeva obstanek v elitni francoski ligi. Izbranci Luke Elsnerja so v 30. krogu francoskega prvenstva gostili Metz in izgubili z 0:1.

Le Havre vs Metz
Le Havre vs Metz FOTO: Sofascore.com

Metz, ki je zadel v 46. minuti prek Georgesa Mikautadzeja, je prehitel Le Havre za točko in zdaj sam zaseda 15. mesto, ki klub še ohranja v prvi ligi. Le Havre pa je 16., kar pomeni, da bi igral kvalifikacije za obstanek. Med najboljšo četverico pa se je utrdil Lille, ki je tudi z 1:0 premagal Strasbourg. Edini gol je dosegel Jonathan David, s 17 goli drugi strelec lige. Reims pa je doma z 1:2 izgubil proti Montpellieru, v 86. minuti je odločilni zadetek dosegel Moussa Al-Taamari.

Luka Elsner
Luka Elsner FOTO: X

Vodilni Paris Saint-Germain je pričakovano ugnal Lyon. Končni izid je bil 4:1, kolikor je bil že po prvem polčasu. V tem so tako domači opravili večji del posla z dvema goloma Goncala Ramosa, enim Lucasa Beralda in avtogolom Nemanje Matića. Do tega kroga drugouvrščeni Brest je ta položaj prepustil Monacu. Zasedba iz kneževine, ki za PSG zaostaja za enajst točk, je Brest v gosteh premagala z 2:0 po golih Denisa Zakarie in Takumija Minamina na koncu prvega in na začetku drugega polčasa. V sodniškem dodatku tekme sta bila pri Monacu izključena dva igralca, a to ni več vplivalo na razplet.

PSG vs Lyon
PSG vs Lyon FOTO: Sofascore.com

Toulouse je proti Marseillu igral 2:2, potem ko je gostom točko prinesel gol Farisa Pemija Moumbagne globoko v sodniškem dodatku.

V petek so igralci iz Nice s 3:0 odpravili Lorient, v soboto je Rennes z enakim izidom zmagal pri Nantesu, Lens pa je z 1:0 premagal zadnjeuvrščeni Clermont.