PSV in Borussia brez zmagovalca v Eindhovnu

Eindhoven, 20. 02. 2024 22.49 |

Na prvi tekmi osmine finala nogometne Lige prvakov sta se v nizozemskem Eindhovnu udarila domači PSV in dortmundska Borussia. Favoriti para so Nemci, ki so v skupini z Paris Saint-Germainom, Milanom in Newcastlom jeseni zasedli prvo mesto. Po prvem dejanju obračuna za preboj med osem v Evropi je vse odprto. V Eindhovnu je bilo neodločenih 1:1. V prvem polčasu je gol dosegel Donyell Malen, ki je v 24. minuti razveselil gostujoče navijače. Nizozemec se je leta 2021 Borussii pridružil prav iz PSV-ja. V nadaljevanju dvoboja je gostujoči branilec Mats Hummels storil prekršek za enajstmetrovko, z bele točke pa je zadel kapetan domačih Luuk de Jong.

V prvem polčasu obračuna v Eindhovnu so bili nekoliko konkretnejši domači nogometaši, ki so imeli več pravih priložnosti, najlepšo pa Malik Tillman v 16. minuti, ko je povsem neoviran v kazenskem prostoru meril mimo gola.

Sreda ponuja nov nogometni spektakel v Ligi prvakov na Kanalu A in VOYO. Od 20.30 prenos tekme Napoli - Barcelona. Začnemo z bogatim studijskim delom.

So pa Nemci povedli v 24. minuti, ko je Donyell Malen, ki je v Dortmund leta 2021 prišel prav iz PSV, žogo malce z desne strani poslal v bližnji zgornji kot vrat domačih. V 54. minuti je Mats Hummels naredil prekršek nad Tillmanom v kazenskem prostoru, nakar je sledila enajstmetrovka, ki jo je zanesljivo izvedel Luuk de Jong za 1:1. Obe ekipi sta si sicer v drugem delu priigrali še nekaj obetavnih akcij, a je ostalo pri neodločenem izidu.

Osmino finala so 13. februarja odprli Leipzig Kevina Kampla in Benjamina Šeška in Real Madrid, Španci so tekmo v Nemčiji dobili z 1:0, ter Koebenhavn in Manchester City, pri čemer so Angleži in branilci naslova na Danskem pričakovano slavili s 3:1. Dan pozneje je Lazio presenetil Bayern in ga ugnal z 1:0, Paris Saint-Germain pa je upravičil vlogo favorita proti Realu Sociedadu z zmago z 2:0.

PSV Eindhoven vs Borussia Dortmund
PSV Eindhoven vs Borussia Dortmund FOTO: Sofascore.com

Nogometaši v Ligi prvakov bodo v sredo končali prvi del osmine finala. Ob 21. uri bo Napoli gostil Barcelono, prenos tega obračuna na Kanalu A in VOYO, Porto pa Arsenal. Po teh tekmah bodo na vrsti povratne tekme tega dela tekmovanja, te bodo 5., 6., 12. in 13. marca.