Radomlje šokirale Maribor in ga v zadnji minute izločile iz pokala

Maribor, 06. 03. 2024 19.21 |

V slovenskem nogometnem pokalu se nadaljujejo obračuni osmine finala. Za veliko presenečenje so poskrbele Radomlje, ki so v drugem polčasu pripravile preobrat v Ljudskem vrtu in Maribor ugnale z 2:1. Pred tem je Gorico opravičila vlogo favorita proti Jesenicam (3:1), Beltinci pa so ugnali Ljutomer (5:0).

Nogometaši Maribora so ostali brez zadnje priložnosti za lovoriko v tej sezoni. V prvenstvu namreč za Celjem zaostajajo že 16 točk. FOTO: Aljoša Kravanja

Mariborčani so bili v prvem polčasu občutno boljši nasprotnik in tik pred koncem dočakali povsem zaslužen zadetek, ko se je v kazenskem prostoru gostov dobro znašel Hilal Soudani. Izkušeni Alžirec je preusmeril strel Martina Milca z razdalje.

V nadaljevanju je izgledalo, da so se Mariborčani povsem zadovoljili s sicer minimalno prednostjo, za kar so bili na koncu kaznovani. Že v 58. minuti je prvo opozorilo domačim poslal Nino Kukovec, ki je streljal z volejem, vendar mu je veselje z odličnim posredovanjem preprečil vratar Menno Bergsen

V 79. minuti pa so gostje po obleganju vrat dobili enajstmetrovko. Odgovornost nase je prevzel nekdanji član Maribora Dejan Vokić, ki je Bergsna premagal s panenko.

Verjetno so navijači v Ljudskem vrtu, ki so pripravili zelo dobro vzdušje, v 93. minuti že pogledovali proti podaljškom, ko se je gostom s prostega strela z desne strani ponudila zadnja priložnost v rednem delu. Caio Da Cruz je prevzel odgovornost in – podobno kot Dare Vršić za Slovenijo proti Srbiji v kvalifikacijah za Euro 2012 – premagal slabo postavljenega Bergsna. Ali je pri tem šlo za strel ali podajo, verjetno ve samo on.

Obračun med Jesenicami in Gorico je potekal na umetni travi v Kranju. Zopet je blestel Luka Baruca, ki je dosegel gol za 0:2. Pred dnevi je bil dvakrat uspešen na derbiju druge lige proti Nafti. FOTO: 24ur.com

Gorica in Beltinci zanesljivo med osem

Gorica, ki je drugi del sezone v drugi ligi odprla s pomembno zmago v Lendavi, je še drugič v štirih dneh slavila z rezultatom 3:1. Tokrat je bila v Kranju, kjer je tekma potekala zaradi slabega stanja zelenice na Jesenicah, ugnala železarje. V prvem polčasu sta za vrtnice zadela Sebastian Lesjak in Luka Baruca. Pred koncem polčasa je Jeseničane v igro vrnil Klarić, ki je bil najvišji z glavo po podaji iz kota. Vse dvome o zmagovalcu pa je v drugi minuti nadaljevanja razblinil Dario Hrka, ki za razliko od tekme proti Nafti ni nosil kapetanskega traku, saj se je v postavo vrnil izkušeni osrednji branilec Denis Cerovec.

Beltinci, ki se prav tako kot Gorica borijo za naslov v drugoligaški druščini, na domačem terenu niso imeli težav z Ljutomerom. Slavili so s 5:0.