17-letni slovenski napadalec debitiral v dresu RB Salzburga

Hartberg, 31. 01. 2021 12.29 |

Izjemno nadarjeni slovenski napadalec Benjamin Šeško, ki je od poletja 2019 član Red Bull Salzburga, je to soboto dočakal debi v elitni avstrijski konkurenci. Ob zmagi svojega moštva na gostovanju v Hartbergu s 3:0 je na igrišče vstopil v 87. minuti.

Benjamin Šeško je iz Domžal leta 2019 prestopil v RB Salzburg. Pred tem je bil član tudi mladinskih selekcij Krškega. FOTO: Twitter

Benjamin Šeško je iz mladinskih vrst Domžal v Salzburg prestopil po koncu zanj odlične sezone 2018/2019, ko je v kadetski prvi ligi na 23 tekmah dosegel 21 zadetkov, v mladinski konkurenci pa je na dveh obračunih prav tolikokrat meril v polno. Njegovo nadarjenost so hitro prepoznali pri Red Bull Salzburgu, ki je poznan prav po odličnem delu z mladimi. Zanj so namreč Domžalam odšteli kar 2,5 milijona evrov, pa čeprav je bil Šeško v času prestopa star zgolj 16 let.

Šeško sicer pričakovano ni takoj dobil priložnosti v prvi ekipi Salzburžanov, sezono in pol je bil namreč posojen avstrijskemu drugoligašu Liefering, pri katerem se je predvsem v prvem delu aktualne sezone odlično znašel. Na 12 tekmah v drugi avstrijski ligi je dosegel tri zadetke in tri asistence, ob zaključku koledarskega leta 2020 pa so ga pri Red Bullu poklicali nazaj v svoje vrste.

Radečan, rojen 31. maja 2003, pa je v soboto na tekmi proti devetouvrščeni ekipi avstrijske Bundeslige Hertbergu le dočakal prve minute v vodilni ekipi prvenstva. Na igrišče je vstopil v 87. minuti namesto Patsona Dakaja, ko je bil izid že končnih 0:3. Do konca se mu v nekaj minutah ni uspelo vpisati v statistiko, kljub temu pa je s tem nedvomno storil nov velik korak v svoji karieri, ki zaenkrat obeta zares ogromno.