Rdeči alarm pri PSG: Neymar predčasno končal tekmo s Caenom

Caen, 11. 02. 2021 08.55 |

Manj kot teden dni pred prvo tekmo osmine finala Lige prvakov proti Barceloni je moral brazilski napadalec Neymar zaradi poškodbe zapustiti zelenico na dvoboju francoskega pokala. Njegov Paris Saint-Germain je z minimalnim rezultatom 1:0 ugnal Caen, a po tekmi je bilo vse v znamenju težav južnoameriškega zvezdnika.

Neymar (na fotografiji desno) med nedavnim derbijem v Marseillu, kjer je bil spet tarča nekaj ostrih posredovanj (tudi) s strani "starega znanca" Alvara Gonzaleza. FOTO: AP

Po ostrem startu Steeva Yaga v 56. minuti je Neymar zahteval menjavo, držal pa se je za levo stegensko mišico. Na dvoboju s Caenom, ki ga je v 49. minuti ravno po podaji Brazilca odločil Moise Kean, je Neymarja po skoraj točno uri igre moral zamenjati Kylian Mbappe. Neymar je odšepal z zelenice, kar je pred prvo tekmo letošnje osmine finala Lige prvakov z Barcelono razširilo skrbi po taboru Paris Saint-Germaina.

Brazilski zvezdnik ima sicer vse od prihoda v Pariz izjemno smolo z (ne)nastopanjem v uvodnih krogih izločilnih bojev, saj so mu poškodbe pokvarile praktično vse sezone razen morda zadnje, ki se je za PSG končala šele s porazom v velikem finalu proti Bayernu v Lizboni (0:1).

Pasica osmina finala Lige prvakov

Trener Mauricio Pochettino je po tekmi potrdil, da gre za poškodbo stegenske mišice, a ni postregel z oceno, kako dolgo bo trajalo okrevanje.

"Težko je vedeti, bomo videli, kaj bo dejal zdravnik, v tem trenutku je težko reči. Bo lahko igral naslednji teden? Potrebujem več informacij. Če gre za 'aduktor' (stegenska mišica pritezalka, op. a.)? Da."

Jasno je, da Parižani na gostovanju v Barceloni ne bodo mogli računati na argentinskega krilnega napadalca Angela Di Mario, ki je po dobrih desetih minutah zapustil nedavni derbi z Marseillem.