Rdeči vragi z enajsto zmago skočili na vrh ligaške lestvice

Burnley, 12. 01. 2021 23.11 |

Nogometaši Manchester Uniteda so na zaostali tekmi 1. kroga angleškega prvenstva v gosteh premagali zasedbo Burnleyja (1:0) in se tako po odigranih 17 krogih Premier League zavihteli na sam vrh ligaške razpredelnice. Pred drugouvrščenim Liverpoolom, branilcem naslova, imajo rdeči vragi zdaj tri točke prednosti.

Paul Pogba se je podpisal pod zadetek v 71. minuti. Izkazalo se je, da je bil ta gol odločilen za nov komplet treh točk rdečih vragov. FOTO: AP

Za enajsto zmago Manchester Uniteda v sezoni 2020/21 sta v veliki meri zaslužna Paul Pogba in Marcus Rashford. Slednji je bil podajalec pri zadetku francoskega reprezentanta, ki je žogo v gol domačinov poslal z močnim volejem z desnico z roba kazenskega prostora. Z natančno podajo z desne strani ga je zaposlil že omenjeni Rashford. Manchester United je tako z novim kompletom treh točk vpisal še 36. točko sezone (11 zmag, 3 remiji, 3 porazi), kar pomeni, da so rdeči vragi zdaj skočili na sam vrh ligaške lestvice, na kateri imajo tri točke prednosti pred drugouvrščenimi redsi (33 točk). Ti v tej sezoni sicer branijo naslov angleškega prvaka.

Rdeči vragi so po podatkih Sofascora skočili na vrh lestvice (po kompletno odigranem krogu) prvič po 9. septembru 2017.

V igri ostaja tudi Everton
Everton je nocoj odigral že tekmo 18. kroga, odlično opravil svoje delo in popravil vtis po nepričakovanem porazu proti West Hamu. Na vselej zahtevnem gostovanju v Wolverhamptonu so varovanci Carla Ancelottija odnesli celo kožo, zmago je v drugem polčasu zagotovil branilec Michael Keane. 28-letnik je z golom v 77. minuti postavil končni izid obračuna na stadionu Molineaux (1:2), Everton pa je vpisal 32. točko sezone. Wolves, ki so razočaranje te sezone, ostajajo pri 22.