Remi v Madridu, Benzema izničil zadetek Pulišića, a modri v London potujejo z golom v gosteh

Madrid, 27. 04. 2021 22.46 |

Marko Gašparin, Marko Juvan
260

Nogometaši Real Madrida in Chelseaja so se na prvi polfinalni tekmi Lige prvakov v Madridu razšli z neodločenim izidom (1:1). Goste je že v 14. minuti v vodstvo popeljal Američan hrvaških korenin Christian Pulišić, za izenačenje pa je v 29. minuti poskrbel zimzeleni Karim Benzema. Londončani domov potujejo s pomembnim golom v gosteh.

Zidane tokrat ni mogel računati na Ferlanda Mendyja, Sergia Ramosa in Lucasa Vazqueza (poškodbe) ter tudi Federica Valverdeja, ki je zbolel.

Trener madridskega Reala Zinedine Zidane, ki velja za mojstra izločilnih bojev Lige prvakov, je tokrat ob vseh poškodbah, ki tarejo galaktike v zadnjih tednih, obrambo sestavil iz treh osrednjih branilcev, in sicer Nacha, Raphaëla Varana in Ederja Militaa

Christian Pulišić
Christian Pulišić FOTO: AP

Po potrebi sta obrambne naloge na obeh bokih opravljala tudi krilna nogometaša Marcelo in Dani Carvajal, ki sta sicer tokrat nastopila v vezni liniji. V napadu kraljevega kluba sta zaigrala robustni Karim Benzema in hitronogi Junior Vinicius, Marco Asensio, ki je začel zadnjo tekmo z Liverpoolom, pa je na svojo priložnost čakal na klopi. Na drugi strani je Thomas Tuchel postavil enako enajsterico kot na zadnji ligaški tekmi z West Hamom, ki so jo modri dobili z 1:0. V konici napada je tako prednost pred Kaiom Havertzom, ki je začel obe četrtfinalni tekmi s Portom, dobil njegov rojak Timo Werner. Ta se je med strelce nazadnje vpisal prav na zadnji tekmi z West Hamom. To pa je bil njegov šele drugi gol za Chelsea pod vodstvom Thomasa Tuchla.

V uvodnih minutah je rahlo pobudo prevzel Chelsea, prvič ko je nevarno zapretil Real, pa so gostje iz Londona pokazali, kako nevarni so lahko iz protinapadov. Do imenitne priložnosti je namreč v 10. minuti tekme prišel nemški napadalec Timo Werner, ki ga je z nesebično podajo zaposlil Christian Pulišić. A tokrat se je z izjemno obrambo izkazal vratar Thibaut Courtois. Prav Courtois pa je bil žrtev Pulišića v naslednji akciji modrih, in sicer v 14. minuti, ko je krasno sprejel podajo branilca Antonia Rüdigerja, preigral belgijskega vratarja, ki je nespametno izletel iz vrat, nato pa žogo poslal še mimo Varana, ki je stal na golovi črti. Chelsea je tako zgodaj povedel z 1:0 in načel Realovo (sicer ob vseh poškodbah povsem nestandardno) obrambo.

Čeprav gre za zelo trofejna kluba, pa preseneti podatek, da se med seboj v Ligi prvakov do danes ekipi še nista pomerili med seboj.

Real je kar nekaj časa iskal ravnovesje in kaj lahko bi se zgodilo, da bi galaktiki 'iz nič' izenačili, ko se je za nenaden strel z razdalje atipično odločil Karim Benzema, pri tem pa je že premaganega Edouarda Mendyja rešila vratnica. Ob poskusu Francoza z neposredne bližine v 29. minuti tekme pa je bil senegalski čuvaj mreže nemočen. Po kotu in diagonalni podaji Marcela do Casemira ter podaji slednjega do Militaa je Benzema prišel do ugodnega položaja v kazenskem prostoru: v padcu je sprožil z desnico, proti vratom pa poslal pravcato neubranljivo bombo za izenačenje na 1:1.

Do konca prvega polčasa smo videli še slaboten poskus Tonija Kroosa z roba kazenskega prostora po lepi Realovi akciji ter nevaren strel Wernerja v 4 41. minuti, a je Nemec zatresel 'le' zunanji del mreže Realovih vrat.

V drugem polčasu je tempo v hudem nalivu močno upadel, videli smo večinoma igro med obema kazenskima prostoroma, Real je nekajkrat poskusil stisniti modre, a so se ti disciplinirano branili in zdržali brez nevarnejšega poskusa galaktikov – omembe vreden je le strel Kroosa z velike razdalje, a je žoga ob dotiku enega od gostujočih nogometašev romala mimo Mendyjevih vrat – vse do konca tekme. Ta se je tako zaključila z remijem (1:1), o potniku v finale pa bo odločala povratna tekma v Londonu.

Liga prvakov, polfinale, prva tekma, Madrid:

Real Madrid - Chelsea 1:1 (1:1)
Benzema 29., Pulišić 14.

Postavi:
Real Madrid: Courtois; Carvajal (Odriozola/77.), Nacho, Varane, Militao, Marcelo (Asensio/77.); Casemiro, Kroos, Modrić; Vinicius (Hazard/66.) in Benzema (Rodrygo/90+2.).

Chelsea: Mendy; Christensen, Thiago Silva, Rüdiger; Azpilicueta (James/66.), Kante, Jorginho, Chilwell; Mount, Pulišić (Ziyech/66.) in Werner (Havertz/66.).

Statistika tekme Real - Chelsea (1:1)
Statistika tekme Real - Chelsea (1:1) FOTO: Sofascore.com

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

22.59

Toliko za nocoj ..

znova bomo z vami jutri, ko nas čaka na papirju (še) lepša tekma med PSG-jem in Manchester Cityjem! Ostanite v naši družbi!

22.56

In še najbolje ocenjeni posameznik tekme ...

... glede na videno bi lahko rekli pričakovano. Danes ga je bilo res 'polno' na obeh straneh.

22.52

Statistika tekme

Zagotavlja jo SofaScore

90+5'

KONEC TEKME!

1:1 v Madridu. Chelsea je v vodstvo povedel Pulišić v 14. minuti, končni izid 1:1 pa je že v 29. minuti tekme postavil Karim Benzema.