Chukwueze potopil galaktike na Bernabeuu

Madrid, 08. 04. 2023 23.01 |

M.J., STA
5

V derbiju 28. kroga španske Primere Division sta se na Santiagu Bernabeuu udarila madridski Real in Villarreal. Galaktiki, ki so pred dnevi blesteli na Camp Nouu, ko so z visoko zmago proti večnim tekmecem iz Barcelone (4:0), potrdili preboj v finale španskega pokala, so tokrat razočarali svoje navijače z nepričakovanim porazom (2:3). Junak zmage rumene podmornice je bil Nigerijec Samuel Chukwueze, ki je dosegel dva gola. Drugi, ki je tudi odločil dvoboj v Madridu, je bil prava mojstrovina.

Nogometašem Real Madrida se je ponesrečila generalka pred prvo tekmo četrtfinala lige prvakov, ki jih v sredo čaka proti Chelseaju. V 28. krogu španskega prvenstva so na domačem stadionu izgubili proti Villarrealu z 2:3. Aktualni španski in evropski prvaki so doživeli peti poraz v LaLigi, kar pomeni, da za vodilno Barcelono ob tekmi več še vedno zaostajajo dvanajst točk. Katalonci bodo srečanje 28. kroga igrali v ponedeljek doma proti Gironi. Real Madrid je povedel v 16. minuti po avtogolu Paua Torresa, gostje so izenačili v 39. minuti z zadetkom Samuela Chukwuezeja, gol za 2:1 pa je dosegel Vinicius Junior na začetku drugega dela.

Čeprav so imeli Madridčani, ki so sredi tedna dosegli odmevno zmago v polfinalu španskega pokala proti Barceloni, nato še nekaj zrelih priložnosti, je junak tekme postal Nigerijec Samuel Chukwueze. Jose Luis Morales je v 71. minuti izenačil izid, Chukwueze pa je z natančnim strelom v 80. minuti postavil izid tekme. Villarreal je tako še drugič v tej sezoni premagal Real Madrid in z novimi tremi točkami skočil na peto mesto. Trenutno drži pozicijo za evropsko ligo, do četrtega mesta pa ga ločijo štiri točke.

Real Madrid vs Villarreal
Real Madrid vs Villarreal FOTO: Sofascore.com

Real Sociedad je dosegel pomembno zmago v boju za ligo prvakov; doma je premagal Getafe. Espanyol je doživel novo razočaranje in je po porazu doma z Athletico Bilbaom še naprej v coni izpada, pričakovano zmago pa je vpisala Osasuna proti zadnjeuvrščenemu Elcheju.

V nedeljo so na sporedu dvoboji Valladolid - Mallorca, Betis - Cadiz, Almeria - Valencia in Rayo Vallecano - Atletico Madrid.