Nogomet

Real Madrid v senci odmevnih težav dobil pravno bitko

Madrid, 13. 05. 2026 16.46 pred 28 dnevi 2 min branja 118

Real Madrid

Medtem ko so pri Real Madridu trenutno v ospredju slabi dosežki ekipe, spori v slačilnicah in težave v pisarnah, je kraljevi klub dobil pravno bitko v sporu z združenjem prebivalcev, ki je protestiralo zaradi onesnaževanja s hrupom. Tega po njihovem mnenju povzročajo koncerti na stadionu Santiago Bernabeu.

Januarja je pristojni sodnik dejal, da so koncerti, ki so se odvijali na stadionu, presegli dovoljene mejne vrednosti hrupa ter da obstaja dovolj znakov, da bi prijavljene nevšečnosti lahko bile kaznivo dejanje. Tožba je bila uperjena zoper podjetje Real Madrid Estadio, ki upravlja leta 2023 prenovljeni stadion, pa tudi proti prvemu operativcu podjetja Joseju Angelu Sanchezu, desni roki predsednika Florentina Pereza.

Zdaj so iz kluba sporočili, da niti Sanchez niti podjetje Real Madrid Estadio nista odgovorna za kakršnokoli kaznivo dejanje v zvezi s koncerti, ki so se odvijali na stadionu. Sodišče je vse obtožbe zavrglo in ugotovilo, da so za hrup na stadionu odgovorna podjetja, ki prirejajo koncerte.

S to odločitvijo so v klubu zelo zadovoljni, poznavalci pa ocenjujejo, da se bodo koncerti vrnili na stadion, kjer pa bodo morali poskrbeti, da dovoljene glasnosti v prihodnje ne bodo več presegli. Prav koncerti so tista vsebina, ki klubu omogoča dodatne zaslužke na stadionu. Tega je klub prenovil za kar milijardo in pol evrov. Zaradi tožbe so se sicer septembra 2024 koncerti in drugi dogodki preselili na stadion Atletico Madrida Metropolitano, ki se nahaja na obrobju španske prestolnice.

Stadion Bernabeu
Stadion Bernabeu
FOTO: Profimedia

Trenutno stanje kraljevega kluba

Bolj kot koncerti so v klubu trenutno v ospredju slabi dosežki prve ekipe in spori v slačilnicah ter v klubskih prostorih. Predsednik kluba Perez je zaradi rezultatske krize napovedal predčasne volitve vodstva kluba, na katerih bo kandidiral tudi sam, volitve pa bodo neke vrste glasovanje o zaupnici.

Perez očitno namerava obračunati z nekaterimi posamezniki, ki so, kot to trdi sam, sprožili kampanjo proti njemu: "Govori se, da imam raka, da sem neozdravljivo bolan. Vsem, ki jih skrbi za moje zdravje, sporočam, da sem zdrav in da še naprej vodim klub in podjetje z letnim prometom 50 milijard evrov."

Perez je klub vodil med letoma 2000 in 2006, nato pa neprekinjeno od leta 2009. V času njegovega vodenja je klub kar sedemkrat osvojil Ligo prvakov, skupaj pa kar 37 lovorik. Španski mediji namigujejo, da bi bil njegov protikandidat na volitvah tokrat lahko 37-letni Enrique Riquelme. Prvič so mediji njegovo kandidaturo najavljali že leta 2021.

  • naslovnica   junij
  • Prenosna klimatska naprava
  • Balkonsko pohištvo
  • Žar na oglje
  • Ventilator
  • Sup
  • Robotska kosilnica
  • Plinski žar
  • Montažni bazen
  • Masažni bazen
  • Lounge pohištvo Deia
  • Inverterska klimatska naprava
KOMENTARJI118

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Lucky
14. 05. 2026 15.51
Realist7 se zdi lola izjemn komentator, ker je iz iste linije botov.
REAList7
14. 05. 2026 16.21
Zdaj, ko si se kolikor toliko naučil postavljati vejice, pa se lahko naučiš se sklanjatve, da bomo drugi vedeli kaj sploh želiš sporočiti :D
Lucky
14. 05. 2026 16.53
Pika, al vprašaj?
26250440
14. 05. 2026 17.17
Realist,tam ko pišeš se sklanjatve, se verjetno napiše še sklanjatve...Površnost ni lepa čednost...
REAList7
14. 05. 2026 18.30
Bravo, 262. Imaš prav.
Kolllerik
14. 05. 2026 18.50
,, RM si z vso so trudi podaljšati in ohraniti pri življenju afero Negreira, da bi prikrili svoje lastne probleme....,, je med drugim povedal prvi navijač reala J. Tebas za javnost, 13.5.2026
Lucky
14. 05. 2026 19.30
Majstr še vedn ni odgovoru, je na konc pika, al vprašaj?
friki24
14. 05. 2026 19.34
Lucky.. se sam ne ve
Lucky
14. 05. 2026 21.12
Friki, že tk ma čudn ime. Kk čudn bi šele zgledala beseda Realist7u? Da ne razglablamo naprej o njegovem stanju.
Luigi Taveri II.
14. 05. 2026 13.02
Dobre novice iz tabora Reala ,Valverde že lahko sam reče vamos
Kolllerik
14. 05. 2026 15.03
To je res napredek 👍🤣
26250440
14. 05. 2026 17.17
na un,dos,tres bo pa še čakal...
Luigi Taveri II.
14. 05. 2026 12.55
Še en decembrski naslov v nizu, ki ga je Barca ukradla maja
Luigi Taveri II.
14. 05. 2026 12.53
Če bi se Tchouameni opravičil Federju, da ga je zamenjal za Pereza bi lahko imel olajševalno okoliščino
Luigi Taveri II.
14. 05. 2026 12.52
Želim si zmage Reala, zadnjega ki je beli balet razbil je bil Valverde
Nejc Lola
14. 05. 2026 11.40
Hahaha kako revcki varca fancki zagovarjajo bolec poraz🙏🙏🤣🤣🤣🤣 ne morejo ga hehe in sodnik jim ni mogel pomagat🤫🤫🤫🤫🤫🤫🤫 jokice sam jok in stok real je pac boljsi🤣🤣🤣🤣
NoriSušan
14. 05. 2026 12.15
Se vidi na lestvici. Hahah lolcek eni so ze prvaki
Clovek
14. 05. 2026 12.27
Zelo bolec poraz.. Zdaj bodo ligo osvojili le z 11 tockami prednosti.. No razen ce bo real dobil se 4 tekme zraven kot dobi senkane podaljske podaljskov🤣🤣🤣
Clovek
14. 05. 2026 12.30
Perez ze vlozil peticijo.. Vardridu se doda 5 tekem, ker se Valverde zadnjih 5 ne spomni🤣🤣🤣 So ga prevec nabunkali v garderobi, ko mu je kot prvemu uspelo izracunat na prste, da verjetno ne bodo prvaki🤣🤣🤣 razni lolceki pa se kalkulirate pa je prevec zapleteno
NoriSušan
14. 05. 2026 10.44
Haha kašni so to kvazi navijači. Mislijo da nas boli poraz ko smo že dobili ligo njih pa klub vsej korupciji in pomoči sodnikov ni na mapi že dve sezoni
Loptass
14. 05. 2026 10.47
Poraz na tekmi, ki je bila odigrana en dan po pijanici igralcev, ker so osvojili naslov.
NoriSušan
14. 05. 2026 10.58
Hja ampak js mislem dj bla negreira ves. Zdej majo belcki sanso dobit ligo. Sem prepričan da bojo zmansal zaostanek
Kolllerik
14. 05. 2026 10.25
Za realista pameten navijač reala ni pravi navijač reala. Se samo dela, da to je... 🤣
REAList7
14. 05. 2026 10.36
Ti si padel na nivo NoregaSušana, majketi 😂 že tako ste bili čisto na tleh, kar se inteligence tiče, zdaj pa vas je ta model še nižje potegnil 😂
NoriSušan
14. 05. 2026 10.42
Zase govori. Jaz nisem tisti ki joka že en teden in ni zmožen čestitat nasprotnikom za zmago. Ne vem zakaj ne preboliš da je pač Barca zmagala? Kaj je tvoj problem
NoriSušan
14. 05. 2026 10.44
Kollerik ta je padel ž na kriplov nivo
Kolllerik
14. 05. 2026 15.04
Dober nivo 👍
Loptass
14. 05. 2026 10.21
Da zadnji mozaik galaktičnega Reala Carreras sedi na klopi in je šele 3. levi bočni, je tudi kriv Negreira?? Kje je še potem Mastantuono.... A Laliga vam je šenkala uvrstitev Tchouamenija v najboljšo enajsterico sezone, čeprav lahko na treningu zgolj nosita vodo Olmu in Ferminu.
REAList7
14. 05. 2026 10.37
Ti bi verjetno dal najmanj 10 nogometašev vašega skorumpiranega kluba v enajsterico sezone, ne? Ajde, tistega enega pa bi dal recimo nogometaša Atletica, da ja ne bi zgledalo, da pretiravate 😂
NoriSušan
14. 05. 2026 10.48
In kdo bi po tvoje prišel? Od usrandrida noben ker nič ni osvojil že dve sezoni.
Loptass
14. 05. 2026 10.50
Brez veze se napihuješ in pretiravaš, ampak Tchouameni ni top 3 vezist v Španiji. Še Gulerja bi dal prej, kot njega. Valverde zasluženo, on zagotovo niti blizu.
NoriSušan
14. 05. 2026 10.58
Bravo loptass vsaj en ki gleda fuzbal
REAList7
14. 05. 2026 10.59
A ti bi postavil Gülerja na Tchouamenijevo pozicijo? Bravo, genij 🤡😂
Loptass
14. 05. 2026 11.37
V teh izborih v najboljšo enajsterico postavijo 3 veziste in ne gledajo, na keri poziciji igrajo, temveč da je vezist. In Guler je boljši vezist od Tschuamenija. Če pa gledamo zgolj defenzivne veziste, pa je od Tchouamnenija zagotovo boljši najmanj Dejong. Tudi Mbappeja so postavili na krilo, pa tam ne igra.
Kolllerik
14. 05. 2026 09.53
,, Napetosti ne dvigujejo Barcelona, tega ne počnejo niti drugi klubi. Real je proti vsem. Proti Barci, proti sodnikom, proti vsem. Real je največji strup za La Ligo,, prvi navijač reala in predsednik La Lige za nogometno javnost, 23.13.2025
REAList7
14. 05. 2026 10.11
Tega Tebasa, ki se izdaja za navijača Reala, v bistvu pa je njegov sovražnik in dela vse kar je v njegovi moči, da bi mu škodoval, si lahko pelješ domov! Boš imel vsaj neko družbo, da ne boš visel cele dneve na tem portalu 😂
Kolllerik
14. 05. 2026 10.23
Saj ti samo pomagam viset tu. Zato je razburjanje odveč....
NoriSušan
14. 05. 2026 10.48
Hahah Kollerik sam na polno ne se mu pustit
Kolllerik
14. 05. 2026 09.46
,, Pisma so pošiljali na vse mogoče naslove, samo papežu še niso napisali pritožbe,,, J. Tebas, prvi navijač reala o dvoličnosti in protestih reala proti temu, da se tekma Barca vs Villareal odigra v Ameriki. Medtem ko je real pred tem lahko brez problema gostil tekmo severnoameriške lige NFL na svojem BernaLeu.
Kolllerik
14. 05. 2026 09.47
19.11.2025 je datum teh izjav za nogometno javnost.
REAList7
14. 05. 2026 10.04
In kaj ima NFL tekma na Bernabeuu s tekmo španskega prvenstva v nogometu, ki bi se naj odigrala v ZDA. Pazi, v ZDA. In vsi vemo, da je namen te tekme bil ogromen zaslužek farselone v primerjavi s tem, če bi se odigrala v Španiji na Ceramici. Edino vi si zatiskate oči in to zanikate ter zavajate ljudi. Kot pravite sami, boste baje imeli najboljši stadion na svetu in boste imeli nato priložnost organizirati kakšne podobne tekme, kot jih je Real na Bernabeuu.
Kolllerik
14. 05. 2026 10.13
Kaj ima vezo s tem, da nekateri lahko, drugi pa ne....
NoriSušan
14. 05. 2026 10.49
No onanist7 umiri se zakaj slaba volja?
Nejc Lola
14. 05. 2026 09.40
Kaksen prijeten dan😁😁😁 varca s pomocjo sodnikov vceraj izgubila proti ekipi ki se bori za obstoj v ligi🤣🤣🤣🤣 bahahahahaha ….
NoriSušan
14. 05. 2026 10.42
Je bila spet negreira? Zdaj mate šanso da spet zmagate ligo
Kolllerik
14. 05. 2026 09.38
,, Real Madrid sedaj igra žrtev. Mislijo, da ne dobijo penalov zaradi Negreire,, Javier Tebas, prvi navijač reala in šef la lige v izjavi za nogometno javnost... 18.10.2025
NoriSušan
14. 05. 2026 10.49
Zamisl to kollerik ko ti sodniki zmagujejo trofeje ker navijajo za usrandrid tisina zdaj pa dve sezoni nič so pa oni žrtev. Komedija
Loptass
14. 05. 2026 09.16
Ko gledam aktivnosti Real Madrida, njihovo vodstvo, navijače, se večkrat vprašam, če je hajzl papir naključno bele barve.
Kolllerik
14. 05. 2026 09.34
Kot vidiš... ni
annonymo95
14. 05. 2026 09.13
Lolica, naj te spomnem, da je smradrid izgubil proti Mallorci nedolgo nazaj. Mallorca je na lestvici za Alavesom, najbol pa je smesno, da je smradrid spusu takrat, ko so se se ''borili'' za naslov hahahahahhaha kako pece
Kolllerik
14. 05. 2026 09.10
,, Real Madrid je jokavi klub. Cele dneve samo jočejo. Jokali so ta vikend, jokali bodo naslednji vikend,, Šef španske lige in prvi navijač reala Javier Tabas, 23.2.2025.
annonymo95
14. 05. 2026 09.08
A ni Kripl reku, da bodo Barceloni vzeli 30 tock?
friki24
14. 05. 2026 09.01
Spodaj lahko vidimo kako lola praznuje poraz barce, kot da imajo stalarji se kaksne moznosti..kiksi bi reku, da je barca igrala s C ekipo im dala tako stalarjem moznost da se priblizajo na 11 pik🤣
Nejc Lola
14. 05. 2026 08.49
Bahahhaha varca pa zgubila proti klubu ki se bori za obstoj v laligi🤣🤣🤣🤣 kaksna sramota da so vas razbili bahahahahha🤫🤫🤫🤫🤫🤫 brukicaaa……. Kasen gol so dali 😮‍💨😮‍💨🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
friki24
14. 05. 2026 08.59
uprasi se kolk nas boli ta poraz?? kmet🤣🤣🤣 boli nas k pa ce se preostali dve zgubimo kanta je tam kamor sodi in to v barceloni, sj vemo da te boli tukaj se vidi izraz tcoje nemoci😭
Loptass
14. 05. 2026 09.12
Mhm če je to brukica, kaj je potem Albacete? 😂😂
NoriSušan
14. 05. 2026 10.43
Lolček zdej morte napadt da spet zmagate ligo
Loptass
14. 05. 2026 08.39
Kakšni bolniki. Ker je Real sestavil nek kvazi seznam oz. po manucaovo elaborat nepravilnosti pri sojenju, si domišljajo, da bo pa sedaj UEFA dol padla. Kot da nogometa ne gleda cel svet in prav večina se jih zgraža prav nad nepoštenim sojenjem, katerega je bil daleč največ deležen prav Real. Nihče nima spregledanih toliko brutalno spornih situacij, kot Real, sojenih toliko smešnih penalov, spregledan doping in nihče ni bil večkrat brutalno oškodovan proti komu drugemu, kot Realu. In od vseh 20+ klubov, ki so v zadnjih 20 letih igrali proti Barci, samo Real ugotavlja nepravilnosti. Ostali klubi po večini jamrajo, da proti Realu ne moreš igrat, ker jih sodniki lupijo, ampak Real pa je edini v Španiji, ki je ugotovil pravilno dejansko stanje.
Kolllerik
14. 05. 2026 08.40
Bodo še dobili svoje, nč bat
Loptass
14. 05. 2026 08.49
Vsi vemo, kdo ima dejanske privilegije s sojenjem, vsi vemo kdo je želel uničit nogomet s Superligo ter si podredit celotno tekmovanje in s takšnim kvakanjem, si še zgolj dodatno kopljejo jamo in nabirajo sovražnike. Ko jim šenkavajo so daleč najboljši in je vse pošteno, zlate žoge so zaslužene in se vozijo v Pariz, ko jim ne gre, pa so vse krivi drugi, predvsem Barca. A Barce npr. niti blizu ni bilo, ko jih je domov spakiral Albacete. Ne vem zakaj so sploh nagnali Alonsa, če je pri Realu itak vse super, so zgolj žrtve sistema.
REAList7
14. 05. 2026 10.08
Loptas, pa vi ste bili vse do zadnjega na istem vlaku imenovanem Superliga. Kaj se sprenevedas? Izstopili pa ste z njega samo zato, ker ste s tem izsilili soglasje UEFE za tekmo v ZDA proti Villarealu. Kmeti. K sreči vas je Perez ustavil. In ustavil vas bo tudi tokrat, tokrat pa zares. Kmalu boste na smetišču, tam kjer si najbolj zaslužite biti.
Loptass
14. 05. 2026 10.28
To je bil za mene eden od kiksov Laporte, da je šel v to. Ker je očitno videl hitro in enostavno rešitev, da bi popravil klubske finance, ki so mu jih zapustili. In hvala bogu, da do tega ni prišlo, ker ne vem kak si je predstavljal sodelovanje v ligi, kjer bi bil predsednik Perez. Že zdaj pod Laligo in UEFO kradejo, ne da tam ne bi. Vi ste že na smetišču, mokrem od vsakodnevnega jokanja.
Vladimir.Krutov
14. 05. 2026 10.48
Lopt...tu se motiš....Laporta je prefinjeno igral igro...mal razmisli...
REAList7
14. 05. 2026 11.39
Seveda, prefinjeno je igral igro, da se je potem po izstopu iz Superlige priliznil Čeferinu, ki mu je za nagrado dal soglasje za organizacijo tekme španske lige v ZDA, do katere potem itak ni prišlo. K sreči. Zelo prefinjeno :D Pa kdo krade, človek? Pa kolikokrat ti je še treba ponovit, da ste vi tisti, ki ste v kazenskem postopku zaradi podkupovanja sodnikov v španskem prvenstvu? Zato pa ste v Laligi toliko bolj uspešni, ker že 18 let piskajo za vas. V Ligi prvakov pa se vidi kje je vaš domet. Četrtfinale max.
Vladimir.Krutov
14. 05. 2026 12.04
realist....sej ti ne zamerim....zopet ne štekaš....ti sam uživaj..
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1758