Nogomet

'Real se vedno vrne; velikokrat smo padli in velikokrat se dvignili'

Barcelona, 11. 05. 2026 19.10 3 min branja 28

Alvaro Arbeloa

Nogometaši belega baleta so s porazom na El Clasicu izgubili še zadnjo možnost za osvojitev lovorike v letošnji sezoni. V četrtfinalu Lige prvakov je bil od galaktikov boljši nemški Bayern, drugoligaš Albacete pa je Real izločil v osmini finala španskega kraljevega pokala na trenerskem debiju Alvara Arbeloe. Španec, ki se po koncu sezone po vsej verjetnosti poslavlja s klopi galaktikov, se bo z moštvom osredotočil še na preostale tri tekme, ki so preostale do konca sezone.

Real Madrid je pred začetkom sezone v svoje vrste pripeljal Xabija Alonsa. Španec je na klopi Bayerja iz Leverkusna dosegal izjemne rezultate, kar je bil eden glavnih razlogov, da mu je predsednik Reala Florentino Perez ponudil mesto na vročem trenerskem stolčku. Po slabih rezultatih na več frontah ga je nadomestil za zdaj še aktualni trener Alvaro Arbeloa, ki je pred tem vodil Realovo b ekipo. Kljub menjavi na trenerskem stolčku se predstave galaktikov niso dosti izboljšale.

V španskem kraljevem pokalu so v osmini finala izpadli proti drugoligašu Albaceteju, v elitni Ligi prvakov pa je bil v četrtfinalu od belega baleta boljši nemški Bayern. Zadnja možnost za osvojitev lovorike v letošnji sezoni je tako bilo domače prvenstvo, ki po porazu na El Clasicu proti večnemu rivalu Barceloni ni več mogoče. Galaktiki bodo tako že drugo leto zapored, odkar se je v njihove vrste preselil francoski napadalec Kylian Mbappe, sezono sklenili brez ene same osvojene lovorike.

Alvaro Arbeloa
Alvaro Arbeloa
FOTO: AP

"Soočili smo se z odlično ekipo, ki je ob vodstvu zelo dobra v nadzorovanju igre. Dobro obvladujejo posest žoge, imajo veliko igralcev na voljo in so dobro uigrana ekipa, ki je odigrala odlično tekmo. Škoda, da nismo izkoristili nobene od priložnosti, ki smo jih imeli, niti pri 2:0, da bi pokazali, da smo še vedno lahko v igri. Za igralce ni bil lahek scenarij in prosil sem jih, naj dajo vse od sebe do konca, ne glede na rezultat, in to smo tudi poskušali storiti," je po porazu dejal Španec.

Arbeloa se zaveda, da so navijači po tekmi razočarani in da so od celotne sezone pričakovali več od svojih ljubljencev. "Ne moremo povedati veliko, ker razumemo frustracije, razočaranje in nezadovoljstvo, ki jih morajo čutiti glede te sezone. Edino, kar lahko storimo, je, da delamo, gledamo v prihodnost in se učimo iz vsega, kar smo letos naredili narobe. Vemo, da se Real Madrid vedno vrne. Smo ekipa, ki je velikokrat padla in se velikokrat dvignila, toda trenutno razumem jezo, ki jo lahko čuti kateri koli navijač Reala, tako kot jo čutimo sami. To je nekaj zelo jasnega in moramo si prizadevati, da obrnemo situacijo, v kateri smo trenutno. Tukaj branimo nekaj, kar je veliko večje od nas vseh in našega prestiža, kar je zaščitni znak Real Madrida," je dejal trener galaktikov.

Bolj ali manj je že znano, da bo med poletjem na klop Reala ponovno sedel Jose Mourinho, ki je galaktike vodil že med letoma 2010 in 2013. Arbeloa se trenutno na te govorice ne ozira in ostaja osredotočen na tekme, ki so še ostale do konca prvenstva. "Zagotovo se bomo s klubom pogovorili. Trenutno si želim, da ekipa dobro konča in v teh treh tekmah, ki so nam ostale do konca ne popušča. Mislim, da bodo igralci, ki dobro trenirajo, imeli priložnost, da dobijo minute in končajo sezono na igrišču. To bo moj cilj in na to se bom osredotočil v teh dveh tednih. Karkoli bo prinesla prihodnost, bomo videli od 24. ali 25. maja naprej."

Real do konca sezone čakata še dve domači tekmi proti Real Oviedu in Athleticu iz Bilbaa ter gostujoča tekma proti Sevilli.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI28

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

NoriSušan
12. 05. 2026 21.30
Propad usrandrida je še bolj zaslužen kot smo si mislil
manucao
12. 05. 2026 21.06
Oster govor Pereza marsikateremu seveda ne bo všeč predvsem Barceloni.
NoriSušan
12. 05. 2026 21.29
Tako kot vam ni všeč da vam Barca vse pobere. Plus kaj dejansko pomeni oster govor?? Če je oster še ne pomeni da je tudi pravilen. Tvoj komentar nima teže in tvoje nebuloze nimajo logike. Kdo vašega pereza še resno jemlje razen vi snjavi navijači ki mu povsod slepo ledite kot ovce. Namesto da za vse krivite igralce bi morali izgnati njega. Ali sem se zmotil?
mmickica
12. 05. 2026 17.08
Zdaj pride Mourinho in v Madridu bo znova posijalo sonce.
petb
12. 05. 2026 12.09
Čer se ne bodo prej pobili med sabo.
cripstoned
12. 05. 2026 11.54
Real madrid= nogomet...visje v nogometu od obstoja zoge pac ni slo...sinonim za najvecje uspehe, preobrate, najtrofejnejsi in najbogatejsi klub vseh casov...hejtercki bodo jokali..
NoriSušan
12. 05. 2026 16.28
in največje kraje in namišljene penale
cripstoned
12. 05. 2026 11.53
Tudi ko smo na tleh smo glavna tema...vedno bili vedno bomo..preprosto stevilka 1 nogometa..prvi nikoli ne sledi...15☆ 36☆
NoriSušan
12. 05. 2026 16.30
pa tudi ko zgubite proti Albaceteju, Celti, Gironi, Mallorci itd tudi ko vas Barca ubije na 8 od 10 klasikih in vam na klasiku vzame ligo kljub 20 penalom ki ste jih ukradl in podalškom. Tudi ko se vaši igralci stepejo med sabo in morajo v bolnico in prejmejo 500k kazni vsak. preprosto ste številka 1.... v korupciji in nekulturi. Nižje in slabše ne gre
26250440
12. 05. 2026 09.17
Tega, da so velikokrat padli se zaveda tudi Valverde...
Luigi Taveri II.
11. 05. 2026 21.06
Valverdeju zaradi okrevanja še ne bodo javili izzid El Classica
Kolllerik
11. 05. 2026 21.41
Luigi Taveri II.
11. 05. 2026 21.03
Real Madrid se je vrnil že po Albacettu.
NoriSušan
11. 05. 2026 21.11
Seveda prvaki so bili že oktobra pa potem še marca
Luigi Taveri II.
11. 05. 2026 21.01
Beli pretep iz Madrida je bil tokrat najbližje prvakom
AtleticoSLO
11. 05. 2026 20.57
Ali se samo meni zdi ali Arbeloa samo samo leporeči naredi pa nič, nekateri ga imajo že vrh glave, hvali igralce, za poraze pa krivi sebe, torej?
Luigi Taveri II.
11. 05. 2026 20.59
Nekdo je našel lep izraz z zvezdico, začne se pa s Perezova ....
NoriSušan
11. 05. 2026 21.11
Tako je ko se ti zdi da si najbolši potem se išče izgovore in krivi druge kot to počne usrandridtv in Perez z izmišljeno Negreiro in nekimi podkupovanji sodnikov. Letos so jim pa penali kapljaji so decembra potem pa seveda porazi en za drugim.
Kolllerik
11. 05. 2026 21.43
Prihaja Murinho, oborožen s polnimi žepi Snickersa. Realovi pobje ga bodo še nasrkal 😊
NkMaribor
11. 05. 2026 20.34
Točno tako!
NoriSušan
11. 05. 2026 21.12
A so se že vrnili proti Albaceteju, Celti, Gironi, Mallorci. Kdaj bo pa povratni Classico da zmagajo ligo še enkrat. A bojo končal na 4.mestu kot vaši pretepači. Bojo eni pretepači 4. eni pa 2.
NoriSušan
11. 05. 2026 20.27
Oziroma velikokrat smo izgubili potem smo pa zečeli kradt. Klasika. Hvala bogu zadnje čase to deluje vse manj
Definbahija
11. 05. 2026 20.24
Real ae vwdno vrne. Ce ne z igro s pomočjo Pereza. Če ne s Perezom pa s sodniki
Sirhakel7
11. 05. 2026 19.23
Real se bo dvignil takrat ko bojo nehal cmerat in iskat zarote za vsako odvzeto žogo in ko bo vsak v klubu sposoben prevzeti odgovornost za svoja dejanja !
ledr
11. 05. 2026 19.54
To pa težko dosežeš s plačanci! Za take reči je treba imet igralce, ki s srcem igrajo za klub. Tega pa Real že dolgo nima.
macolagobec
11. 05. 2026 19.59
Plačance lažje teraš, al da laufajo al da odletijo stran.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763