Real zlahka opravil z Valencio, Benzema znova med strelci

Madrid , 14. 02. 2021 17.46 |

Marko Gašparin
20

Nogometaši Real Madrida v 23. krogu španske La Lige na domačem stadionu Alfreda di Stefana niso imeli večjih težav z netopirji iz Valencie (2:0). Real Madrid tako tudi po 23. krogu s tekmo več od večnega rivala Barcelone ostaja na drugem mestu (49 točk), s tremi točkami več od blaugrane. Vodi Atletico (dve tekmi manj) s 54 točkami.

Karim Benzema je takole proslavil svoj dvanajsti zadetek sezone v La Ligi.
Karim Benzema je takole proslavil svoj dvanajsti zadetek sezone v La Ligi. FOTO: AP

Tako kot na tekmi z Getafejem je tudi tokrat prvi mrežo gostov načel Karim Benzema. Tokrat je zadel že po dobrih 11 minutah igre, ko ga je s podajo zaposlil Toni Kroos. Prav nemški vezist Kroos je bil strelec drugega zadetka belega baleta, in sicer v 42. minuti tekme. V drugem polčasu je v 61. minuti zadel tudi francoski bočni branilec Reala Ferland Mendy, toda njegov zadetek je nato VAR zaradi prepovedanega položaja razveljavil. Tekma z Valencio pa je kljub navdahnjeni predstavi in gladki zmagi vseeno imela nekaj grenkga priokusa, saj se je znova poškodoval Daniel Carvajal. Realov bočni branilec se je ravno vrnil po poškodbi, poškodoval pa se je že v 28. minuti tekme. "Ne razumem, zakaj do tega prihaja. Številne poškodbe so in zaskrbljen sem," je po tekmi razlagal trener Reala Zinedine Zidane

Francoski strokovnjak, ki je galaktike popeljal do treh zaporednih naslovov v Ligi prvakov, še verjame, da lahko galaktiki ujamejo Atlete, ki so na prvem mestu ob dveh odigranih tekmah manj v udobni prednosti. "Nadaljevali bomo s tem, kar počnemo. Smo v dobrem nizu, verjeli bomo vase. Za to gre. Dobro delujemo v obrambi," je po zmagi nad netopirji še razlagal Zidane. Real je na zadnjih dveh tekmah v okvir vrat prejel le en strel. "Izboljšave so vidne, saj verjamemo v to, kar počnemo. Včasih pridejo težave, ki nato izginejo. To je nogomet," je zaključil Francoz. Real je vpisal še tretjo zaporedno zmago, na zadnjih treh tekmah pa je skupno zabil šest golov, prejel pa le enega.

Na drugi današnji tekmi je bil Real Sociedad v gosteh boljši od Getafeja z 1:0. Edini zadetek je v prvem polčasu dosegel Alexander Isak.