Redsi težje od pričakovanj do svoje 26. prvenstvene zmage

Liverpool, 24. 02. 2020 22.58 |

V zadnji tekmi 27. kroga angleškega državnega prvenstva so nogometaši vodilnega Liverpoola na svojem Anfieldu gostili eno najslabših moštev Premiershipa, londonski West Ham United, in težje od pričakovanj prišli do že neverjetne 26. prvenstvene zmage v sezoni (3:2).

Varovanci nemškega stratega Jürgena Kloppa so s povprečno predstavo v zadnji tekmi 27. kroga angleške Premier league pred domačimi navijači z izidom 3:2 premagali sicer skromni West Ham United, kar zgolj priča o kakovosti moštva z Anfielda, ki v dozdajšnjem delu sezone še ni okusilo grenkobe poraza.

'Redsi' so povedli že v 9. minuti prek Georginia Wijnalduma, a je že dve minuti pozneje za goste natančno meril Issa Diop za izenačenje izida na 1:1. To je bil obenem tudi rezultat polčasa, v nadaljevanju pa je do vodstva prišel West Ham, za katerega je v 54. minuti lepo zadel Pablo Fornals. Londončani so bili v primerjavi s predhodnimi tekmami veliko bolj razpoloženi za igro, saj so si do zaključnega sodnikovega žvižga pripravili še najmanj dve zreli priložnosti za dosego zadetka, a bili v zaključkih akcij premalo zbrani.

Sadio Mane je z zadetkom v 81. minuti zagotovil novo, že 26. prvenstveno zmago Liverpoolu. FOTO: AP

Gostujočo neučinkovitost sta znala kaznovati najprej Mohamed Salah v 68. in nato še Sadio Mane slabih deset minut pred koncem dvoboja, s čimer je odlični senegalski napadalec podaljšal že tako neverjeten niz neporaženosti svojega moštva v domačem prvenstvu.