'Redsi' z zmago nad Arsenalom le še s točko zaostanka za Cityjem

London, 16. 03. 2022 23.37 |

STA, A.V.
0

Liverpool je v zaostali tekmi 27. kroga angleške nogometne lige v gosteh z 2:0 ugnal moštvo Arsenala in se povsem približal vodilnemu Manchester Cityju. Ta ima na vrhu prvenstvene lestvice le še točko naskoka.

Varovanci Jürgena Kloppa so zabeležili deveto zaporedno prvenstveno zmago, po dveh spodrsljajih Cityja na zadnjih štirih tekmah pa so zdaj vsega točko za tekmeci v lovu za naslov.

Na stadionu Emirates se je Liverpool dolgo mučil z v zadnjih krogih zelo uspešnim Arsenalom, odločilna trenutka v boju za tri točke pa sta prišla v prvi polovici drugega polčasa. V 55. minuti je najprej zadel Diogo Jota, sedem minut kasneje pa je končni izid postavil Roberto Firmino.

Manchester City ima po 29 odigranih krogih 70 točk, Liverpool jih ima 69, na tretjem mestu pa je Chelsea s tekmo manj ter 59 osvojenimi točkami. Arsenal je po porazu ostal četrti. Ima 51 točk in dve tekmi manj od vodilnih ekip lige.

Tottenham je napredoval na sedmo mesto, potem ko je v zaostali tekmi 16. kroga ugnal Brighton z 2:0. V prvem polčasu je zadel Cristian Romero, v drugem pa je piko na i postavil Harry Kane.