Rekord: Američanke s 13 goli začele obrambo svetovnega naslova

Pariz, 12. 06. 2019 07.34 |

Nogometašice ZDA so obrambo naslova na svetovnem prvenstvu v Francije začele z rekordno zmago 13 : 0 proti Tajski. S tem so presegle rekordno znamko Nemčije, ki je 2007 premagala Argentino z 11 : 0, Alex Morgan pa se je s petimi zadetki izenačila z rojakinjo Michelle Akers na vrhu lestvice večkratnih strelk na eni tekmi svetovnih prvenstev.

Alex Morgan
Alex Morgan FOTO: AP

Američanke, sicer trikratne svetovne prvakinje, so v drugem polčasu dosegle kar deset golov, njihovo zmago pa si je na stadionu v Reimsu ogledalo 18.000 gledalcev. Na preostalih dveh tekmah so evropske prvakinje Nizozemke z zadetkom v sodnikovem podaljšku premagale Novozelandke z 1 : 0, Švedinje pa so po 40-minutni prekinitvi tekme zaradi hude nevihte v Rennesu ugnale Čilenke z 2 : 0.