Nogomet

Ribery ne bo na voljo za zaslišanje

München, 09. 08. 2010 15.11 1 min branja 3

Franck Ribery

Zvezdnik nemškega nogometnega velikana iz Münchna Franck Ribery si lahko (za zdaj) oddahne.

Franck Ribery
Franck Ribery
FOTO: Reuters

Predsednik Bayerna Karl-Heinz Rummenigge igralcu ne bo dovolil odhoda na zaslišanja, na katerega ga je povabila disciplinska komisija francoske nogometne zveze v zvezi s preiskavo okoliščin reprezentančnega neuspeha na minulem SP.

Po pojasnilih iz Bayerna zaslišanja, načrtovanega za 17. avgust, ni na koledarju Riberyjevih aktivnosti. Prednost pred preiskavo, ki jo je sprožila francoska zveza, imajo priprave na novo sezono v nemškem prvenstvu, je dejal Rummenigge. Igralcu bi v skladu s pravili Mednarodne nogometne zveze (FIFA) dovolili, da bi izpustil klubske pogodbene obveznosti le v primeru že vnaprej načrtovanih mednarodnih tekem.

Francoska nogometna reprezentanca je po debaklu na svetovnem nogometnem prvenstvu v Južnoafriški republiki začela iskati krivce. Na tarči zveze se je znašlo pet reprezentantov, med njimi Ribery, zaradi njihovega ravnanja med mundialom. Reprezentanti so se v solidarnosti, po sporu s takratnim selektorjem Raymondom Domenechom, z odslovljenim Nicolasom Anelkajem odločili za protest ter pred odločilno tekmo proti izbrani vrsti Južnoafriške republike niso želeli trenirati.
 

KOMENTARJI3

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User548791
09. 08. 2010 23.52
Ribery car!
Vivid Money
09. 08. 2010 20.32
ribery car....go bayern........
zobobal000
09. 08. 2010 15.46
kle na tej sliki je k trener
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1527