Roma povozila Cagliari in ohranja stik z mesti, ki vodijo v Ligo prvakov

Rim, 05. 02. 2024 22.59 |

Nogometaši Rome so po odhodu Joseja Mourinha vpisali tretjo zaporedno zmago. Po Hellas Veroni in Salernitani so ugnali še Cagliari. Na Olimpicu je bilo 4:0, Paulo Dybala je dosegel dva zadetka.

Navijači Rimljanov so v obeh polčasih videli po dva zadetka. Najprej je bil uspešen Lorenzo Pellegrini, pred odhodom na odmor pa je s svojim prvim golom na tekmi povišal Paulo Dybali. Argentinec je z bele točke zadel za 3:0 kmalu po začetku drugega dela, zadnji žebelj v krsto gostov s Sardinije pa je v 59. minuti zabil rezervist Dean Donny Huijsen.

V nedeljo je na derbiju vodilnih ekip svojo prednost povečal Inter, ki je ugnal Juventus z 1:0. Milan je po preobratu slavil pri Frosinoneju, četrta Atalanta pa je s 3:1 povsem nadvladala Lazio. Bergamčani so trenutno četrti in imajo ob tekmi manj točko prednosti pred Romo. Šesta je Bologna, šele sedmi pa lanski prvak Napoli, ki je tokrat sicer slavil proti Hellasu iz Verone.