Roma se je maščevala Barci in Malcomu, Mourinho 'novemu' Realu zadal prvi poraz

Miami, Minneapolis, Arlington, 01. 08. 2018 07.26 |

Real Madrid je odigral prvo tekmo pod taktirko novega trenerja Julena Lopeteguija in v Miamiju izgubil z ekipo svojega bivšega stratega Joseja Mourinha ‒ Manchester Unitedom (1:2). Po prestopu Brazilca Malcoma se je obetal tudi vroč obračun v Teksasu med AS Romo in Barcelono, Italijani pa so tako kot ob zadnjem srečanju v Ligi prvakov slavili zmago (4:2).

Lopetegui (v beli majici) pozdravlja Mourinha na Floridi.
Lopetegui (v beli majici) pozdravlja Mourinha na Floridi. FOTO: AP

Prva tekma brez Cristiana Ronalda in z novim trenerjem Julenom Lopeteguijem na klopi se ni razpletla po željah madridskega Reala, ki je v Miamiju izgubil prvo tekmo na pripravah v Združenih državah Amerike. Lopeteguijevo moštvo, v katerem sta priložnost za igro dobila tudi novinca Vinicius Junior in Andrij Lunin, je prevladovalo v vseh (statističnih) pogledih, toda že po manj kot 30 minutah zaostalo z 0:2.

Jose Mourinho, ki je v zadnjih tednih skrbel predvsem za javno prerekanje z upravo kluba, je bil lahko tokrat veliko bolj zadovoljen, saj so rdeči vragi povedli z golom Alexisa Sancheza v 18. minuti, manj kot deset minut kasneje pa je vodstvo podvojil Ander Herrera. Real mora po slovesu Ronalda nujno nadomestiti izpad zadetkov, ki je (bo) nastal z odhodom Portugalca, z novim golom (zadel je tudi v letošnjem finalu Lige prvakov) pa je za poskok vrednosti lastnih delnic poskrbel v zadnjih letih večkrat kritizirani Karim Benzema.

Vrhunci tekme Manchester United ‒ Real Madrid:

Malcom zabil Romi, ki je nato uprizorila preobrat
Vroč obračun se je obetal v teksaškem Arlingtonu, kjer sta se prvič po spektakularni tekmi četrtfinala Lige prvakov (Italijani so z zmago 3:0 v Rimu napredovali) spopadli AS Roma in Barcelona. Njuno medsebojno zgodovino je pred dnevi še dodatno začinil prestop brazilskega krilnega napadalca Malcoma, ki je Rimljanom v zadnjem trenutku obrnil hrbet, tokrat pa bil celo med strelci, a z novimi delodajalci ni proslavljal zmage (2:4).

Perotti (na fotografiji) je izkoristil enajstmetrovko.
Perotti (na fotografiji) je izkoristil enajstmetrovko. FOTO: AP

Roma na svojih družbenih omrežjih pred tekmo nalašč ni zapisala Malcomovega imena, ko sta bili objavljeni obe prvi postavi, Brazilec pa je lahko že po sedmih minutah proslavljal lep gol rojaka Rafinhe, ki je poskrbel za vodstvo Kataloncev. Stephan El Shaarawy je po bliskovitem prodoru Justina Kluiverta, sina nekdanjega napadalca Barcelone, še pred polčasom poravnal izid, nato pa je Malcom v enem prvih napadov drugega polčasa Barco znova popeljal v vodstvo.

A letošnji polfinalisti Lige prvakov so dočakali sladek preobrat in v manj kot desetih minutah od 78. do 86. minute napolnili mrežo mladih nasprotnikov, ko so mrežo Jasperja Cillessena zatresli Alessandro Florenzi, Bryan Cristante in Diego Perotti. Slednji je zadel z bele točke za končnih 4:2.