Ronaldo po kritikah testov tokrat dejal le: 'Cristiano se je vrnil'

La Spezia, 02. 11. 2020 11.37 |

Cristiano Ronaldo se je v postavo Juventusa po več izpuščenih tekmah zaradi pozitivnih testov na okužbo z novim koronavirusom vrnil z dvema goloma v mreži Spezie, ki so jo italijanski prvaki v gosteh premagali s 4:1. Po tekmi Ronaldo v izjavah za Sky Sport ni želel dodatno komentirati svojih kritik na račun testov, ki so mu preprečili tudi nastop na težko pričakovanem obračunu Lige prvakov z Barcelono.

Ronaldo (na fotografiji) proslavlja po zadetku v dresu Juventusa.
Ronaldo (na fotografiji) proslavlja po zadetku v dresu Juventusa. FOTO: AP

Cristiano Ronaldo se je na zelenice v Serie A vrnil kot rezervist in v drugem polčasu v le nekaj minutah na igrišču dosegel dva gola, s tem pa pomagal Juventusu do visoke zmage nad Spezio. Ronaldo je po okužbi z novim koronavirusom, ki so mu jo odkrili med reprezentančnim premorom v vrstah portugalske izbrane vrste, več kot dva tedna čakal na zeleno luč zdravnikov, moral pa je izpustiti tudi težko pričakovani spopad z Lionelom Messijem in Barcelono v drugem krogu skupinskega dela Lige prvakov.

V petek je navijače Juventusa in Ronalda le razveselila novica, da je bil njegov bris negativen, trener Andrea Pirlo pa ga je uvrstil v kader za gostovanje v La Spezii, kjer je Ronaldo priložnost za igro dobil v drugem polčasu in jo tudi zelo dobro izkoristil.

Statistika tekme Spezia – Juventus.
Statistika tekme Spezia – Juventus. FOTO: Sofascore.com

Ni želel pojasniti ostrih kritik
"Miroval sem. Nisem imel simptomov, počutil sem se dobro. Danes sem spet lahko počel tisto, kar mi je všeč, igral nogomet," je takoj po tekmi za Sky Sport na zelenici povedal Ronaldo. "Serie A je zahtevna liga. Milanu gre izvrstno, pa tudi Laziu in Napoliju. Trdo moramo delati, a se izboljšujemo."

Ronaldo je na Instagramu pred kratkim ostro zapisal, da so testi, ki jih uporabljajo za odkrivanje okužb z novim koronavirusom, "sr**je". Svoj komentar na lastno objavo je sicer kasneje izbrisal, po zmagi nad Spezio pa tega ni želel dodatno komentirati.

"Če mi je žal za besede o testih? Cristiano se je vrnil, to je najpomembnejše," je nasmejan odvrnil Ronaldo.