Ronaldo dosegel 879. gol, veselje je zaustavil projektil, ki je zadel soigralca

Jeddah, 15. 03. 2024 22.07 |

Al-Nassr za katerega nastopa tudi legendarni Cristiano Ronaldo je prekinil serijo slabih rezultatov in v domačem prvenstvu premagal Al-Ahli z izidom 1:0. Edini strelec na tekmi je bil Portugalec, svet pa je hitro obkrožil posnetek napada na njegovega soigralca.

To je bila prva tekma Al-Nassra po bolečem porazu v četrtfinalu azijske Lige prvakov. Takrat so soigralci Cristiana Ronalda slabo izvajali enajstmetrovke, tokrat pa je Portugalec stvari vzel v svoje roke. Najprej je v 42. minuti zatresel mrežo nasprotnikov, a sodniki so njegov zadetek razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

Še pred uradno odločitvijo sodnikov v VAR sobi, da prekličejo Portugalčev zadetek, je med slavjem Al-Nassrovih igralcev Otavia zadela plastenka polna vode, ki je na igrišče priletela s tribun.

Pozneje so sodniki v 57. minuti razveljavi gol Al-Ahlijevega napadalca Roberta Firmina. Nato je v 65. minuti Ronaldo znova dobil priložnost za vodstvo, saj je sodnik s pomočjo kolegov iz VAR sobe dosodil najstrožjo kazen po prekršku nad Samijem Al Najeijem. Mirni in odločni Portugalec je darilo brez zadržkov izkoristil in poskrbel za zmago svojega moštva. Al-Nassr v Saudijskem prvenstvu trenutno zaseda drugo mesto s 56 točkami, na tekmi manj (23) jih je vodilni Al-Hilal nabral 65.