Ronaldo z 'doppietto' do novega rekorda: Tako bi morali igrati

Torino, 16. 12. 2019 08.12 |

Po sušnem novembru, v katerem je nanizal štiri tekme brez zadetka za Juventus, je Cristiano Ronaldo na nedeljskem ligaškem obračunu z Udinesejem (3 : 1) zabil dva gola in je zdaj že pri številki pet na zadnjih štirih dvobojih. Juventus je razveselil tudi večerni zdrs Interja v Firencah (1 : 1), kar pomeni, da so Torinčani na vrhu lestvice izenačeni z Milančani, medtem ko je Ronaldo proslavljal nov rekord.

Ronaldo (na fotografiji) je po novembrskih "sušnih" tekmah spet začel zadevati kot po tekočem traku. FOTO: AP

Cristiano Ronaldo je z dvema goloma v mreži Udineseja še 15. sezono prebil mejo desetih zadetkov, kar v tem obdobju ni uspelo nobenemu nogometašu. Portugalec je v prvem polčasu zadel dvakrat, nato pa je tik pred polčasom z glavo zadel še branilec Leonardo Bonucci in odločil obračun, po katerem je Juventus za točko začasno prehitel vodilni Inter na lestvici Serie A. Črno-modri so zvečer v Firencah proti Fiorentini (1:1) nato izkoristili priložnost za ponoven prevzem vodstva, a so zdaj točkovno izenačeni s serijskimi prvaki iz Torina.

RONALDO

"Najpomembnejša stvar je bila zmaga. Tako bi morali igrati, samozavestno. Posamične predstave niso pomembne, pomemben je kolektivni trud," je za Sky Sport Italia po tekmi povedal Ronaldo, ki je minuli konec tedna s "staro damo" utrpel šele prvi poraz v sezoni, in sicer na ligaškem gostovanju pri Laziu (1:3).

Tekma v Torinu je bila nekaj posebnega tudi za legendarnega vratarja italijanskih prvakov Gianluigija Buffona, ki je v golu Juventusa izenačil rekord Alessandra Del Piera s 478 nastopi v Serie A, medtem ko je trener Maurizio Sarri neobičajno v boj od prve minute poslal zvezdniški napadalni trio z Ronaldom in Argentincema Paulom Dybalo ter Gonzalom Higuainom.

Juve je zadel že po devetih minutah, ko je streljal Dybala, odbitek pa je s strelom po tleh v mrežo Udineseja poslal Ronaldo. Izvrsten gol Dybale z lobom za 2 : 0 so sodniki razveljavili zaradi igre z roko, toda v 37. minuti so domači navijači spet proslavljali gol portugalskega asa, ki je žogo po podaji Higuaina zabil ob vratnico za drugi gol na tekmi oziroma "doppietto". Bonucci je piko na i izvrstnemu polčasu pritisnil tik pred polčasom, ko je s pomočjo prečke zadel Bonucci, potem ko je skok po podaji iz kota sicer dobil Merih Demiral.

Ronaldo je bil v drugem polčasu tudi blizu hat-tricka, a je njegov močen strel v svojo vratnico odbil videmski vratar Juan Musso. Buffon, ki je bil zelo zanesljiv, je na koncu ostal brez nedotaknjene mreže, saj ga je v enem zadnjih napadov uspel matirati Ignacio Pussetto.