Maribor z avtogolom ugnal Domžale, Rudar ostal 'strup' za Triglav

Kranj, Maribor, 13. 04. 2019 16.25 |

Nogometaši Maribora so po zaslugi avtogola Gabra Dobrovoljca v zadnjih minutah prišli do zmage na derbiju kroga Prve lige Telekom Slovenije proti Domžalam (1:0). V pomembnem obračunu v boju za obstanek so bili v Kranju od domačega Triglava boljši nogometaši velenjskega Rudarja, ki so še tretjič v sezoni premagali Gorenjce, hkrati pa vpisali svojo prvo zmago po štirih tekmah (4:0).

Čeprav so bili Domžalčani v prvem polčasu boljši tekmec, pa so na koncu vseeno Ljudski vrt zapustili brez točkovnega izkupička. Po dveh zaporednih zmagah so tokrat doživeli poraz po zaslugi avtogola Gabra Dobrovoljca v izdihljajih tekme. Štajerci, ki so neporaženi že na 13 tekmah zapovrstjo, pa so po drugi strani pragmatično in z boljšim drugim polčasom prišli do 19. zmage, po kateri imajo zdaj kar 15 točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem Olimpijo. Slednjo v nedeljo čaka obračun z Aluminijem.

Marcos Tavares je žogo poslal proti sredini kazenskega prostora, Dobrovoljc pa jo je preusmeril v mrežo. FOTO: Aljoša Kravanja

Domžalčani, ki so med drugim pogrešali junaka prejšnje tekme Senijada Ibričića in tudi poškodovanega Dejana Lazarevića, so bili tisti, ki so v prve pol ure delovali konkretneje, večkrat streljali, še najbolj nevarni pa so bili poskusi Mateja Podlogarja v 21., Tončija Mujana v 25. in Amedeja Vetriha v 28. minuti, ki pa niso bili dovolj dobri za spremembo izida. V 38. minuti je pri Domžalah poskusil še Matija Rom malce z desne, toda tudi on je žogo poslal mimo vrat.

Domači, pri katerih so med drugimi manjkali Jasmin Mešanović, Marko Šuler in Aleks Pihler, nikakor niso mogli vzpostaviti svoje igre in so le poredkoma ogrožali Krševana Santinija, še najbolj "vroče" je bilo v 15. minuti po premalo natančnem poskusu Luke Zahovića z glavo.

TEKMA

Tudi zato je strateg domačih Darko Milanič že ob polčasu v igro poslal Dareta Vršiča, Štajerci pa so postajali vse nevarnejši in v 56. minuti zadeli vratnico, po kotu je iz bližine poskusil Saša Ivković. Le malce zatem je Vršič lepo našel Zahovića, slednji pa je žogo poslal malo mimo vrat.

V 72. minuti so po daljšem času nase opozorili Domžalčani, potem ko je z glavo sprožil Vetrih, a prešibko za Kenana Pirića, tako kot malce pozneje Slobodan Vuk po poskusu z nogo. Medtem je na drugi strani Dino Hotić žogo z roba kazenskega prostora poslal točno v Santinija.

V 82. minuti je Zahović znova z glavo žogo poslal čez gol, v 88. minuti pa je imel izjemno priložnost za zadetek Marcos Tavares, ko je bil malce na desni strani kazenskega prostora sam, toda slabo streljal. Le malce pozneje pa je isti igralec znova prišel do žoge na podobnem položaju, žogo tudi z malce sreče poslal proti sredini kazenskega prostora, tam pa jo je Dobrovoljc preusmeril v lastno mrežo.

Dominik Radić (na fotografiji) in soigralci se dvigujejo po lestvici.
Dominik Radić (na fotografiji) in soigralci se dvigujejo po lestvici. FOTO: Damjan Žibert

Triglav, ki je v zadnjih krogih neprepoznaven in po novem z najslabšo obrambo lige, je doživel tretji zaporedni in četrti poraz na zadnjih petih tekmah. Tako ni več na sedmem mestu, tega jim je prevzel prav sobotni tekmec. Velenjčani, ki so igrali brez kaznovanega Damjana Trifkovića, so po mirnejšem začetku povedli v 13. minuti, ko je Žiga Škoflek dobil žogo na desnem robu kazenskega prostora, nato pa prodiral proti sredini, od koder je tudi tudi sprožil, žoga pa se je od leve vratnice odbila čez črto gola.

TEKMA

V teh trenutkih je bil nekoliko aktivnejši in konkretnejši Rudar, pozneje pa je pobudo prevzel Triglav, ki pa z izjemo 39. minute, ko je najprej Gašper Udovič s približno desetih metrov žogo usmeril proti vratom, nato pa jo je pred golovo črto zgrešil David Tijanić, tako da so jo gosti izbili, in 40. minute, ko je prešibko z glavo meril Žan Kumer, prav nevaren ni bil. Knapi pa so bili nevarni še v 35. minuti, ko je Dominik Radić sam stekel proti kazenskemu prostoru, v zadnjem trenutku pa mu je žogo izbil Kumer. V trenutkih kranjske premoči pa so gosti podvojili prednost, v 42. minuti so izpeljali protinapad, na koncu je Milan Tučić podal z leve, na drugi vratnici pa je žogo v mrežo pospravil Škoflek za svoj šesti gol sezone.

Nov žebelj v Triglavovo krsto je zabil Tučić, potem ko je v 51. minuti unovčil dolgo podajo Leona Črnčiča za svoj deseti gol sezone. Tudi v naslednjih trenutkih so bili nevarnejši gosti, imeli nekaj polpriložnosti, v 68. minuti pa je na njihov mlin steklo še malce več vode, saj je bil po drugem rumenem kartonu izključen Kristjan Arh Česen. Kranjčani so v 70. minuti sicer prišli do novega strela, toda Marko Pridigar ni imel težkega dela po poskusu Muamerja Svrake od daleč. Velenjčani so nato bolj ali manj le še nadzorovali potek tekme, imeli še nekaj obetavnih akcij, že v sodniškem dodatku pa je za še slabši dan Triglava poskrbel Kumer, ki je po kotu in strelu Roberta Pušaverja žogo preusmeril v svojo mrežo.