Sassoulo povozil Milan na San Siru, Neapelj še naprej melje

Milano, 29. 01. 2023 22.52 |

Nogometaši iz Neaplja so na osrednji tekmi 20. kroga italijanskega prvenstva na domačem igrišču premagali Romo z 2:1. Napoli ima po današnji zmagi kar 13 točk naskoka pred milanskim Interjem ter 15 pred Laziem, Atalanto in Milanom.

Olivier Giroud
Olivier Giroud FOTO: AP

Izbranci Luciana Spallettija so dosegli že 17. zmago v tej sezoni in strumno korakajo k tretjemu naslovu po sezonah 1986/87 in 1989/90. Za današnjo zmago nad v tej sezoni ambicioznimi Rimljani je vodilni zadetek prispeval trenutno najboljši strelec na italijanskem škornju. Nigerijec Victor Osimhen je svoj 14. gol v tej sezoni v serie A zabil v 17. minuti.

V 75. minuti je rezervist Stephan El Shaarawy izenačil na 1:1, za zmago Neapeljčanov pa je poskrbel Argentinec Giovanni Simeone v 86. minuti.

Na današnjih tekmah sta klecnila dva velikana italijanskega nogometa. Lanski prvak Milan je na domačem San Siru visoko izgubil proti Sassuolu z 2:5, Juventus pa je v Torinu klonil proti Monzi z 0:2.

Za Sassuolo, ki je dosegel šele peto zmago v sezoni, so zadeli Gregoire Defrel (19.), Davide Frattesi (21.), Domenico Berardi (30.), Armand Lauriente (47.) in Matheus Henrique (79.), za zasedbo iz lombardijske prestolnice pa Olivier Giroud (24.) in Divock Origi (81.). Stari dami se je na domačem stadionu zalomilo proti novincu v serie A, za Monzo sta gola dosegla Patrick Ciurria (18.) in Dany Mota (39.).

Lazio je na domačem igrišču le remiziral s Fiorentino. Varovanci domačega trenerja Maurizia Sarrija so povedli v osmi minuti, ko je zadel Nicolo Casale, v 49. minuti pa je izenačil Nicolas Gonzalez.

Na Apeninskem polotoku so bile v soboto tri tekme s slovenskim pridihom. Empoli, kjer je od 73. minute igral slovenski reprezentant Petar Stojanović, je doma igral 2:2 s Torinom. Milanski Inter je brez poškodovanega vratarja Samirja Handanovića v gosteh z 2:1 premagal Cremonese, Sampdoria pa je na gostovanju pri Atalanti izgubila z 0:2. Mladi slovenski vratar Martin Turk je sedel na klopi za rezervne igralce pri zasedbi iz Genove.

Že v petek je Spezia, za katero je Tio Cipot igral od 67. minute, z 0:2 izgubila v Bologni. Salernitana, pri kateri je Domen Črnigoj v igro vstopil v 62. minuti, pa je v gosteh z 2:1 premagala Lecce.

V ponedeljek bo na sporedu zadnja tekma, Udinese Jake Bijola in Sandija Lovriča se bo pomeril z Verono.