Odkar je vodstvo nogometnega kluba Bayern München s sporočilom za javnost obelodanilo dejstvo, da Louis van Gaal po koncu letošnje sezone zapušča bavarskega giganta, so nemški mediji že začeli z odštevanjem dni do izteka njegove pogodbe. Od danes naprej ga čaka še natanko 113 dni dela v rdeči opravi, nato pa bo na njegovo mesto sedel kdo, ki bo klub vrnil na pota stare slave.

Neuradno naj bi za najresnejšega kandidata veljal Nizozemec 65-letni Jupp Heynckes, sicer trenutno trener Bayerja iz Leverkusna. Münchenski Tageszeitung poroča, da ni izključeno, da bi na trenerski stolček sedel nemški selektor Joachim Löw, ki pa ima z zvezo pogodbo do konca evropskega prvenstva. Van Gaal bo tako zasedbo vodil še do konca sezone, odločitve o predčasni prekinitvi pogodbe pa ni želel komentirati.
Zgrožen je bil predvsem zaradi tega, ker so ga novinarji klicali na zasebni mobilni telefon: "Jezen sem. Nisem si zaslužil tega, da me novinarji kličejo na zasebni telefon. To je nedopustno. Ne bom odgovarjal na vprašanja po telefonu.“
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.