Senegal je prvi finalist afriškega prvenstva

Yaoundé , 02. 02. 2022 22.21 |

Nogometna reprezentanca Senegala je prvi finalist afriškega prvenstva v Kamerunu. Za svoje drugo zaporedno finale na tem tekmovanju je s 3:1 premagala Burkino Fasso. V finalu se bo v nedeljo pomerila z zmagovalcem drugem polfinala, v katerem se bosta v četrtek merila domači Kamerun in Egipt.

V prvem polčasu tekme v Yaoundeju golov ni bilo, mreži sta mirovali do 70. minute, ko je Senegal v vodstvo popeljal Abdou Diallo, branilec Paris St. Germaina. Šest minut pozneje je vodstvo povišal njegov klubski in reprezentančni kolega Idrissa Gueye, Blati Toure je v 82. minuti zaostanek znižal, v 87. minuti pa je končni izid postavil Sadio Mane, zvezdnik Liverpoola.

Senegal do zdaj še nikoli ni bil prvak, v finalu leta 2019 je z 0:1 izgubil proti Alžiriji.