Senzacija v Saarbrücknu: Tretjeligaš izločil Bayern iz nemškega pokala

Saarbrücken, 01. 11. 2023 23.23 |

Nogomet piše zanimive zgodbe. In eno izmed takšnih je spisal tudi nemški tretjeligaš Saarbrücken, ki je v drugem krogu nemškega pokala premagal in izločil 20-kratnega pokalnega prvaka Bayern iz Münchna. Gre za že drugo senzacijo v drugem krogu, saj je dan pred tem iz nemškega pokala že izpadel aktualni prvak Leipzig.

1. FC Saarbrücken, ki zaseda 15. mesto v nemški tretji ligi, je na svojem Ludwigsparkstadionu premagal Bayern München in s tem poskrbel za eno večjih senzacij v zgodovini nemškega nogometnega pokala. Nemški mediji Bayernov poraz že primerjajo s porazom iz leta 1994, ko so Bavarci prav tako v nemškem pokalu klonili proti amaterskemu klubu TSV Vestenbergsgreuthu.

Saarbrücken je sicer eden izmed klubov, ki je leta 1963 zaigral v prvi sezoni Bundeslige, a bil tudi prvi klub, ki je iz novonastale nemške elitne lige izpadel. V moderni zgodovini se je klub iz Posarja najbolj proslavil 3. marca 2020, ko je postal prvi nemški četrtoligaš v zgodovini nemškega pokala, ki se je uvrstil v polfinale. V četrtfinalu je takrat Saarbrücken po enajstmetrovkah premagal Fortuno Düsseldorf, nato pa v polfinalu s 3:0 klonil proti kasnejšemu zmagovalcu Bayernu.

Saarbrücknov trener Rüdiger Ziehl poleg trenerske službe opravlja tudi službo učitelja v otroškem vrtcu.

Bayern je sicer v vodstvo že v 16. minuti popeljal Thomas Müller, a mreže nato do konca tekme Bavarci niso več uspeli zatresti. Težave za goste so se začele že v 25. minuti, ko je moral zaradi poškodbe igrišče zapustiti Matthijs de Ligt, povečale pa so se v sodnikovem podaljšku prvega polčasa, ko je izenačil Patrick Sontheimer.

V drugem polčasu je pričakovano dominiral Bayern, pri katerem so po uri tekme v igro vstopili Jamal Musiala, Serge Gnabry in Kingsley Coman, a tudi omenjena trojica ni bila učinkovita. Je pa bil zato v 96. minuti še kako učinkovit Marcel Gaus, ki je uspešno zaključil Saarbrücknov protinapad in poskrbel za veliko senzacijo.

Statistika tekme Saarbrücken - Bayern München
Statistika tekme Saarbrücken - Bayern München FOTO: Sofascore.com

"Nismo bili arogantni ali tekme jemali zlahka. Obstaja 100 razlag ali pa nobena. Občutek je čuden. Vsi, ki pravijo, da bi morali to tekmo zmagati, imajo prav. Ni pametne razlage za poraz, zelo smo razočarani," je po tekmi predstavnikom sedme sile razlagal trener Bayerna Thomas Tuchel

Po šokantnem porazu pa se je že oglasil tudi Bayernov športni direktor Christoph Freund, ki je za nemški SPORT1 dejal: "To je preprosto nesprejemljivo, ne razumem, kako lahko odigraš tako slab prvi polčas. Brez poguma, brez hitrosti, agresivnosti ... s takim pristopom se ne moreš kosati s kakršnimkoli nasprotnikom. Razočaranje je ogromno."

Po izpadu Leipziga in Bayerna je novi glavni favorit tekmovanja Borussia Dortmund, ki se je v drugem krogu namučila s Hoffenheimom. Črno-rumeni so nemški pokal nazadnje osvojili v sezoni 2020/21, ko so v finalu s 4:1 premagali Leipzig.